Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Realizowanie postanowień noworocznych – z przymrużeniem oka

Długa, ułożona w głowie lub też spisana na kartce, lista noworocznych postanowień powoli zaczyna kąsać twoje sumienie. W stresie naobiecywałeś sobie masę rzeczy i teraz jakoś tak – nawet przed samym sobą - głupio się wycofać. Do tego jeszcze lustrzane odbicie (z panem brzuchem na czele) przypomniało o świątecznym obżarstwie. Postanawiasz działać.

Piękne złego początki…

Pierwsze kroki kierujesz na siłownię. Grudzień był miesiącem świętowania, nie warto było kupować karnetu, więc zaczynasz po ponad miesięcznej przerwie. Ale – tego jesteś pewien – forma i kondycja nadal rewelacyjna! Nie będziesz się wygłupiał z treningiem na rozruszanie, od razu ciśniesz na maxa wszystkie partie mięśniowe podczas jednej sesji. Była przerwa, więc organizm jest zregenerowany ;-) Dumny z wykonanego treningu docierasz do domu. Prysznic, kolacja, spać, a następnego dnia… nawet leżenie boli.

Nie jest to fikcja, lecz niestety najprawdziwsza prawda. I to poparta wieloma przykładami.

Jak mądrze zaplanować powrót na siłownię?

  • Jeżeli już doszło do takiej sytuacji, że wracasz na siłownię po dłuższej przerwie, to musisz pamiętać, by ciało na nowo „rozruszać, przygotować do czekającego wysiłku i obciążeń. Chwytanie za ciężary nieadekwatne do aktualnych możliwości, to najprostsza droga do kontuzji. Niekoniecznie jest to najlepszy moment, by sprawdzać, ile np. jesteś w stanie wycisnąć.

  • Absolutną podstawą, na początku wizyty na sali treningowej, będzie rozgrzewka. Nie ograniczaj się tylko do kilku podskoków i wymachów rękoma. Sesje zakończ solidnym rozciąganiem.

  • Podczas treningu wykonuj ćwiczenia bardzo dokładnie, „przypomnij” sobie prawidłową technikę, skup się na szczegółach wykonywanych ruchów.

  • W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się: FBW lub też  trening obwodowy.

Więcej na temat treningu dla początkujących i powracających po przerwie :http://potreningu.pl/articles/209/trening-na-dobry-poczatek--act-i-fbw

A jeżeli to ciebie dopadły okrutne bóle mięśniowe po nie do końca przemyślanym treningu? No cóż, podobno najlepiej uczymy się na własnych błędach. Pozostaje pocierpieć i, już z dobrze opracowanym planem działania, wyruszyć na następny trening!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.