Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

7 właściwości palmy sabałowej

Wykorzystanie w suplementacji palmy sabałowej znalazło swoje zastosowanie ze względu na szereg ciekawych właściwości, jakie reprezentuje ta roślina. Jednak zanim wymienimy wszystkie jej cechy prozdrowotne, warto nieco wspomnieć o samym pochodzeniu oraz o wykorzystaniu rośliny.

Palma sabałowa pochodzi z Ameryki Północnej. Jej główne części, które wykorzystywane są do działań prozdrowotnych to owoce o barwie brązowej lub też czarnej, które można spożywać bezpośrednio po zerwaniu, nie poddając ich uprzedniej obróbce. Wykorzystanie jej w suplementacji sportowej, oparte jest głównie o działanie fitosteroli, takich jak beta-sitosterol, stigmasterol, lupenon i 24-metylocykloartenol. Jej działanie opiera się na wsparciu układu moczowego, jak i płciowego. Na jakich obszarach palma sabałowa wykazuje swoje działanie? Co możemy zyskać, stosując preparaty oparte na ekstraktach tej rośliny?

Wsparcie w walce z impotencją

Palma sabałowa wykazuje działanie, które zmierza do poprawy siły erekcji, jak i jej długości. Zastosowanie preparatu w diecie osób, których dotknęła impotencja, pozwoliło na zwiększenie jakości życia seksualnego. Co prawda mechanizm działania nie jest do końca poznany, jednak przypuszcza się, że ma to związek z działaniem wazodylatacyjnym.  

Afrodyzjak

Co więcej, oprócz działania wspomagającego samą erekcję, również ochota na seks jest większa. Działanie to wpływa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn, co z powodzeniem można wykorzystać w codziennej suplementacji. Jak wykazują badania, może mieć to powiązanie ze stymulacją produkcji testosteronu, który bezpośrednio przyczynia się do poprawy libido.

Działanie prewencyjne raka prostaty

Mężczyźni w wieku 50+ wykorzystują suplementy z dodatkiem palmy sabałowej w celu ochrony przed rakiem prostaty. Działanie prewencyjne powiązane jest z obniżeniem poziomu dihydrotestosteronu, który stymuluje komórki gruczołu krokowego do wzrostu. Palma sabałowa wykorzystywana jest również w okresach rekonwalescencji po zabiegach usunięcia prostaty. Przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.

Układ moczowy

Fitosterole, które zawiera palma, doskonale przyczyniają się również do działania prewencyjnego dla nerek. Chronią je przed tworzeniem kamieni, jak i wspomagają usuwanie wraz z moczem już tych, które na nich zalegają. 

Wsparcie w budowaniu masy mięśniowej

Działanie to z kolei powiązane jest ze stymulacją testosteronu. Suplementacja palmą sabałową ma za zadanie podnieść poziom tego hormonu, przyczyniając się do stymulacji rozwoju muskulatury. Jednak na razie brakuje twardych danych, które w sposób naukowy by potwierdzały tego typu tezę.

Wpływ na włosy

Wpływ na poziom hormonów w ciele mężczyzny sprawia, że suplementy na bazie palmy sabałowej wspomagają wzrost nowych włosów, jak i przyczyniają się do poprawy jakości już istniejących. Suplementacja sprawia, że włos jest grubszy, wytrzymalszy i trwalszy.  

Wsparcie w leczeniu stanów zapalnych

Ostatnia ciekawostka, o której mniej się pisze, to działanie przeciwzapalne. Jak się okazuje, podczas przeziębień, stanów zapalnych stawów czy podczas wszelkiego rodzaju bólu, suplementy z dodatkiem palmy sabałowej znakomicie przyczyniają się do wsparcia w walce z tego typu dolegliwościami. Wykorzystaj jej dodatek podczas przeziębienia, a szybciej wrócisz do pełni sił.  

Podsumowanie

Suplementy na bazie palmy sabałowej zazwyczaj wykorzystywane są przez osoby, które wykorzystują leki z grupy SAA, w celach ochronnych dla gruczołu krokowego, jego przerostu i dolegliwości z nim związanych. Informacje, które wyszukać można w publikacjach naukowych sugerują, że jest to dobre rozwiązanie gdy zależy nam na zdrowiu prostaty, jak i funkcji układu moczowego. Co więcej, suplementacja palmą sabałową skutecznie wspomaga walkę z impotencją, jak i nieco doda ochoty na seks.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.