Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy osoby aktywne mają lepszy seks?

Czy osoby aktywne mają lepszy seks?
Większość z nas wie, że aktywność fizyczna ma wiele zalet. Wśród nich można wyróżnić zwiększony przepływ krwi, wzrost beztłuszczowej masy ciała, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, spowolnienie procesów starzenia, poprawę sprawności i... wzrost pożądania seksualnego.

Jeśli narzekasz na swoje życie seksualne, może się okazać, że poprawa poziomu sprawności może być dobrym rozwiązaniem.

Seks zaraz po treningu?

Z pewnością słyszałeś teorię, że podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, które poprawiają nasz nastrój. Okazuje się, że to są te same hormony szczęścia, które wydzielają się podczas orgazmu. Uwalnianie endorfin wywołane wysiłkiem fizycznym nie tylko zwiększy pobudzenie, ale także intensywność orgazmu. Wyrzut endorfin po wysiłku zwiększa nasze pożądanie seksualne przez około godzinę. Czy to oznacza, że zaraz po siłowni powinniśmy się spieszyć do domu do naszej ukochanej lub ukochanego? Wydaje się, że to oczywiste, ale spokojnie...

Powiązane korzyści

Prowadzenie zdrowego i sportowego stylu życia wpływa na nas na tyle pozytywnie, że czujemy się dobrze pod każdym względem. Poprawia się nasza kondycja, sprawność, sylwetka, a co za tym idzie - również samoocena. Dzięki tym czynnikom rośnie także popęd seksualny i poprawia się jakość naszego seksu. Ćwicząc, zwiększasz przepływ krwi w swoim ciele, co znacznie zwiększa pożądanie seksualne, a ze względu na wzrost przepływu krwi poprawiają się doznania seksualne.

Testosteron

Być może zastanawiasz się, jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy na poprawę Twojego życia seksualnego. Odpowiedź jest prosta - każda aktywność spełni dobrze swoją funkcję. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem cardio, sportowcem wytrzymałościowym czy lubisz ciężary, będziesz czerpać te same korzyści w sypialni!
Okazuje się jednak, że podnoszenie ciężarów ma lekką przewagę, ponieważ zwiększa produkcję testosteronu. Jest on "naturalnym afrodyzjakiem" organizmu. Zbyt niski poziom tego hormonu przyczynia się do zaburzeń erekcji i niskiego libido. Wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej może sprawić, że organizm w naturalny sposób będzie wytwarzać więcej testosteronu.

Aby czerpać jeszcze wieksze korzyści z treningów, warto zadbać o dietę. Nie trzeba natychmiast wdrażać nic skomplikowanego, wystarczy zwiększyć spożycie chudego białka, węglowodany uzupełniać z warzywa i owoców oraz pamiętać o jedzeniu zdrowych tłuszczy, np. orzechów, oliwy z oliwek, awokado i tłustych ryb.

Podsumowanie

Aktywność fizyczna niewątpliwie poprawia jakość naszego życia. Jesteśmy sprawniejsi, zdrowsi, mamy większą pewność siebie. Nic zatem dziwnego, że wpływa ona również na nasze życie seksualne.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.