Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego nad sylwetką warto pracować wspólnie z partnerką lub partnerem?

Dlaczego nad sylwetką warto pracować wspólnie z partnerką lub partnerem?
Poprawa mankamentów sylwetki, przygotowywanie posiłków w oparciu o zdrowe i nieprzetworzone produkty żywnościowe, a także podejmowanie regularnej aktywności fizycznej mogą stanowić wyzwanie, któremu w pojedynkę jest trudno sprostać. Znacznie bardziej komfortową sytuacją niż samotna walka z własnymi słabościami jest walka ramię w ramię z osobą, która posiada podobne problemy, co my oraz wysoki poziom motywacji. Oto kilka dobrych powodów do znalezienia wartościowego kompana do codziennych zmagań o estetyczną sylwetkę:

Większa motywacja

Możesz wymyślać tysiące wymówek, usprawiedliwiając swoje lenistwo i brak zapału do treningu czy gotowania. Jednak świadomość, iż zawiedziesz bliską osobę, która musi przeorganizować swój czas i harmonogram zajęć, aby wspólnie z tobą pójść do klubu fitness, sprawia, że tak łatwo się nie wykpisz „brakiem czasu”, „bólem głowy”, „odcinkiem serialu w telewizji”. Poza tym zachodzi poważna obawa, że twój partner (partnerka) osiągnie lepsze wyniki niż Ty — jak wiadomo odrobina rywalizacji, nawet pomiędzy bliskimi osobami, znacznie podkręca poziom zaangażowania.

Większe poczucie bezpieczeństwa

Nowe miejsca, nowi ludzie i nowe wyzwania mogą wywoływać paraliżujący strach i demotywować, zmniejszając skutecznie wszelkie chęci do podejmowania konstruktywnych działań ukierunkowanych na redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej czy budowanie robiącej wrażenie muskulatury. W takich sytuacjach wsparcie i bliskość drugiej osoby posiadają wręcz nieocenioną moc, a zaaklimatyzowanie się do nowej sytuacji następuje znacznie szybciej.

Co dwie głowy, to nie jedna

Zagadnienia dotyczące zasad komponowania jadłospisu, doboru właściwych pokarmów, planowania treningu wcale nie są proste. Znacznie łatwiej jest je przyswoić i stale rozwijać, gdy możesz na ich temat dyskutować i rozmawiać z osobą, która wykazuje podobne zainteresowania i posiada podobne cele do zrealizowania. Możecie także wymieniać się wiedzą i zdobytym doświadczeniem, unikając błędów, które każdy z was popełnił w przeszłości.

Razem jest więcej zabawy

Regularna aktywność fizyczna oraz przygotowywanie zdrowych posiłków nie muszą być smutną koniecznością, prowadzącą do wymarzonego celu, jakim jest zadbana i wysportowana sylwetka. Zarówno treningi, jak i gotowanie mogą stanowić atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, zwłaszcza gdy chwile spędzone w klubie czy w kuchni będziemy dzielić z osobą, którą lubimy. Jeżeli zamiast presji pojawi się element zabawy i optymizmu, to praca nad wyglądem będzie nie tylko przyjemniejsza, ale też efektywniejsza.

Razem możecie świętować sukces

Efekty podjętych działań należy odpowiednio nagradzać, wzmacniając w ten sposób motywację i zaangażowanie do podejmowania kolejnych kroków. Nie ma się co oszukiwać, świętowanie w pojedynkę lub z osobami, które nie mają do końca pojęcia, ile musiałeś przejść i poświęcić, aby osiągnąć sukces, nie jest aż tak satysfakcjonujące. Dodatkowo podwójny sukces – to podwójna radość i sposób na wzajemnie „nakręcanie się” do konstruktywnego działania.

Podsumowanie

Jeżeli brak ci motywacji i chęci do działania, a chciałbyś poprawić wygląd i estetykę sylwetki – znajdź kompana, który posiada podobny problem, co ty. Wspólne działania na rzecz pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej i budowania muskulatury mogą okazać się bardziej skutecznie niż działanie w pojedynkę. Szczypta rywalizacji, większe poczucie bezpieczeństwa i wsparcie znanej osoby znacznie zwiększają szansę na osiągnięcie zadowalających efektów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.