Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Fitness klub - przeczytaj, zanim wybierzesz

Wakacje dobiegają końca, małymi krokami nadchodzi okres, w którym trzeba będzie się pożegnać z częścią aktywności fizycznych wykonywanych na świeżym powietrzu i przenieść do przestrzeni zamkniętych, czyli najczęściej klubów fitness/siłowni. Większość osób, która regularnie trenuje, nie zrobi sobie jesienno-zimowej przerwy od ćwiczeń, lecz szuka nowych miejsc, które dadzą im możliwość do uprawiania sportu – dbania nie tylko o sylwetkę, lecz także o siłę czy też wytrzymałość.

Warto zapoznać się z możliwościami fitness klubów znajdujących się w okolicy. Obecnie – poza stałym elementem, który stanowi siłownia oraz salką do „typowych” wzmacniających zajęć fitness – w miejscach takich możemy znaleźć o wiele szerszy wachlarz możliwości. Ale zanim popadniemy w zachwyt nad "bogatością" oferty zastanówmy się, na czym rzeczywiście nam zależy.

Przed kupieniem karnetu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czego szukam?

Zajęcia grupowe czy indywidualny trening na siłowni? Jeżeli grupowe, to wzmacniające, taneczne (np. zumba), może pilates lub joga, a może zajęcia dla kobiet w ciąży?

Gdy wybór padnie na ćwiczenia z obciążeniem warto przemyśleć sprawę dostępności instruktora, który podpowie jak ćwiczyć oraz skoryguje podstawowe błędy.
Zależy ci na treningach personalnych oraz uzyskaniu porad żywieniowych? Koniecznie zapytaj przed wykupieniem karnetu czy w danym miejscu oferowana jest taka usługa.

Niezależnie od rodzaju zajęć, które wybierzesz zawsze sprawdzaj, czy trenerzy są osobami kompetentnymi, posiadającymi zarówno wiedzę jak i doświadczenie. Obejrzyj certyfikaty, zapytaj o szkolenia, nie bój się zadawać pytań dotyczących zajęć.
Wiele klubów daje możliwość bezpłatnego “spróbowania” wybranych zajeć lub też organizuje “dni otwarte” - warto z takie możliwości wykorzystywać.

Dobrze jest zastanowić się, czy poza zajęciami ruchowymi istnieje chęć korzystania z innych atrakcji: masażu, sauny, fizjoterapii, a może sprawą priorytetową jest, by w pobliżu lub w tym samym klubie odbywały się zajęcia dla dzieci?
 

  • Czy warto korzystać z promocji?

Niejednokrotnie kluby fitness oferują (teoretycznie) świetne promocje. Np. kup karnet na zajęcia fitness, a karnet na siłownię otrzymasz za 50% ceny lub też karnet super hiper open na wszystko -tylko kilkadziesiąt złotych droższy od tego, który jest ci niezbędny – a jaka mnogość dodatkowych możliwości! Brzmi świetnie, ale jeżeli nie przepadasz za siłownią, a po drugie wiesz, że nie będziesz dysponował odpowiednimi zasobami czasu, to jedyne co „zyskasz”, to lżejszy portfel…

Jeżeli wybór padł na ćwiczenia siłowe, warto sprawdzić, czy o preferowanej przez nas godzinie na siłowni nie tworzą się „korki”, czy nie brakuje sprzętu. Jeżeli w godzinach szczytu nie występuje problem z dostępnością urządzeń i oczekiwania w długich kolejkach, to należy to potraktować jako ogromny plus.
Z promocji korzystać warto pod warunkiem, że faktycznie coś zyskujemy.
 

  • Czy odległość od domu/pracy oraz godziny otwarcia będą komfortowe?
    Istotnym aspektem jest odpowiednia lokalizacja obiektu. Jeżeli będzie zbyt oddalony od miejsca zamieszkania/pracy, to będzie to świetna wymówka, by bez większych wyrzutów sumienia zrezygnować z treningu.

  • Czy będzie gdzie zaparkować lub też czy możliwy jest dojazd środkami komunikacji miejskiej?

  • Czy chcesz kupować z góry karnet na kilka miesięcy lub też chcesz wiązać się klubem podpisaniem długoterminowej umowy?
    Są osoby, dla których umowa na długi termin będzie stanowiła świetny motywator. Jeżeli jednak kończy się na samym płaceniu bez korzystania z zajęć… No cóż, dla klubu najlepszy taki członek, który dużo płaci i nie robi tłumu przychodząc… Dodatkowo przed podpisaniem warto sprawdzić na jakich zasadach można od umowy odstąpić.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.