Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak się zmotywować do biegania?

Jak się zmotywować do biegania?
Jogging to sport, który może uprawiać niemal każdy. Nie wymaga zakupu drogie osprzętu czy specjalistycznych ubrań, a poza tym można biegać niemal wszędzie – dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdach do klubów fitness. Inny walorem joggingu jest niewątpliwe to, iż pomaga utrzymać ciało oraz samopoczucie w dobrej kondycji. Co zrobić, aby znaleźć w sobie motywację i z uśmiechem na ustach biegać po najbliższej okolicy?

Wyznacz realne cele i bądź odpowiedzialny

Bardzo wiele rzeczy robimy z przyzwyczajenia. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby bieg stał się stałym elementem uwzględnionym w tygodniowym rozkładzie dnia – podobnie jak inne czynności, takie jak choćby mycie zębów czy poranny prysznic. Warto ustalić w miarę możliwości stały i zarazem życiowy plan tygodnia z uwzględnieniem czasu na bieganie. Jeżeli masz trudności z porannym wstawaniem, nie oszukuj się, że będziesz w stanie 2 razy w tygodniu zerwać się o 5.00 rano z łóżka, by przebiec 10 km. Pamiętaj, aby wyznaczać sobie ambitne cele, ale możliwe do zrealizowania – wraz z postępami modyfikuj tempo biegania, odległość i stopień trudności trasy.

Biegaj w grupie

Konkurencja może zadziałać niezwykle motywująco. Warto zatem znaleźć osobę lub osoby poważnie traktujące bieganie i zaproponować wspólne treningi. Raz, że trudniej będzie Ci znaleźć wymówkę do zrezygnowania z umówionego spotkania, a dwa, iż będziesz chciał pokazać się z jak najlepszej strony – zwłaszcza jeżeli będzie ci towarzyszyć „płeć przeciwna”. Należy jednak partnerów dobierać ostrożnie, rezygnując z asysty osób o zbyt niskim poziomie zaangażowania, które mogą działać demotywująco (lub jednostek dysponujących o wiele słabszą kondycją).

Nie popadaj w rutynę

Brak nowych wyzwań może osłabiać motywację. Warto zatem fundować sobie nowe doznania, umiejętnie zmieniając trasy biegu, a także stawiając przed sobą nowe cele — czy to skrócenie czasu przebiegnięcia danego dystansu, czy też może — uwaga — udział w zawodach. Przygotowywania do profesjonalnego pól maratonu lub maratonu są doskonałym sposobem na utrzymywanie zaangażowania na odpowiednio wysokim poziomie.

Zainwestuj w siebie

Nie musisz posiadać super drogich butów czy markowego dresu, aby biegać. Jednak posiadanie specjalistycznego ubioru czy butów może pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie – zwłaszcza panie nie czują się komfortowo w powyciąganych dresach i starych butach. Dlatego skompletowanie odpowiedniego stroju będzie motywować do regularnych przebieżek. Również sama świadomość, że może okazać się, iż wydaliśmy pieniądze na bezużyteczne przedmioty, może skłonić do częstszego ich wykorzystywania.

Słuchaj muzyki

Dobrze dobrana muzyka działa na wielu płaszczyznach – pozwala zapomnieć o zmęczeniu, dodaje siły i pomaga się odprężyć. Może być też doskonałym motywatorem do biegania, pozwalającym przekraczać granice zmęczenia i zniechęcenia. Nawet chwile największego marazmu może zostać przełamana pod wpływem ulubionego, energetycznego utworu.

Zdrowo się odżywiaj

Osoby, które zdrowo się odżywiają, są bardziej skłonne do podejmowania regularnej aktywności fizycznej. Posiadają bowiem świadomość, iż o ciało należy dbać kompleksowo. Zrezygnuj zatem ze śmieciowego, zasobnego w puste kalorie jedzenia na rzecz posiłków skomponowanych z niskoprzetworzonych pokarmów. Pamiętaj o świeżych owocach i warzywach. Tylko prawidłowo zbilansowany jadłospis pomoże ci osiągnąć maksimum korzyści z podejmowanych regularnie aktywności fizycznych

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.