Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kobieta i ciężar – idealne połączenie

Kobieta i ciężar – idealne połączenie
Coraz bardziej zaciera się określenie, że ciężary zrobią z kobiety faceta. Świadomość społeczeństwa rośnie, jednakże dalej większość osób mówiąc "ciężar" ma na myśli obciążenie do 15 kg. Zdecydowanie większa ilość kobiet decyduje się na trening fitness, długie sesje cardio, basen i obciążenia na kostki. Jednak mijając się z kobietą podnoszącą ciężary, zastanawia się, co tak naprawdę robi źle. To pewnie genetyka albo dobra suplementacja. Niestety, to tylko inna specyfika treningu ma aż tak wielki wpływ na to, jak wygląda Twoje ciało.

Plusy dla kobiet wynikające z treningu siłowego

Im lepsza struktura masy mięśniowej, tym o wiele bardziej jędrne ciało. Przekłada się to na smuklejszy wygląd Twoich kończyn, jak i ogólną estetykę ciała. Nadmierna rozbudowa masy mięśniowej jest niemożliwa z racji występowania małej dawki testosteronu. Zniszczenie proporcji ciała odbywa się tylko i wyłącznie przez nieumiejętny dobór ćwiczeń lub nieprawidłową technikę wykonania. Pobudzenie mięśni do pracy przyczyni się do przyśpieszenia metabolizmu i większego spalania tkanki tłuszczowej podczas spoczynku. Dzięki treningowi za pomocą ciężarów staniesz się silniejsza na co dzień i bardziej niezależna, ponieważ większość prac, chociażby domowych, nie będzie sprawiało Ci problemów. Rozmawiając z kobietami trenującymi siłowo, można usłyszeć, że nie tylko czują się sprawne i silne fizycznie, ale i silnie psychiczne. To kobiety zazwyczaj pewne siebie, z poczuciem własnej wartości.

Kiedy naszym celem nie jest rozbudowanie wybranej partii, możemy wybrać trening z małą lub zerową ilością izolowanych ćwiczeń. Ćwiczenia złożone zdecydowanie lepiej przyczynią się do spalania większej ilości kalorii, jak i wysmuklenia ciała.

Trening obwodowy z ciężarem dla kobiet

Dzięki tej metodzie treningowej możemy spodziewać się szybkich efektów w walce o smukłą sylwetkę. Polega na wykonywaniu sesji skomponowanej z ćwiczeń złożonych (angażujących całe ciało). Ćwiczenia wykonujemy jedno po drugim, najlepiej bez przerw (ewentualnie z minimalnymi przerwami, bardziej potrzebnymi do zmiany stacji niż do odpoczynku). W zależności od stopnia zaawansowania możemy wybrać opcję pracy na czas lub na ilość powtórzeń.

Przykładowy trening obwodowy

  • Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia – 15 powtórzeń
  • Swing z ketleball – 15 powtórzeń
  • Rzut piłką lekarską o ziemię – 15 powtórzeń
  • Wejścia/wskoki na podest – 15 powtórzeń
  • Burpess – 15 powtórzeń
  • Spięcia brzucha w przód – 15 powtórzeń

Całość powtarzamy od 3 do 5 razy. Obciążenia dobieramy tak, by czuć jeszcze wyraźny zapas siły na kolejne 4-5 ruchów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.