Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Wiosna – najlepszy czas na rower

Pogoda zachęca do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nadejście wiosny to świetna okazja do wyciągnięcia roweru. Przy ładnej pogodzie sprawdzi się zarówno jako środek transportu, jak również do rekreacyjnych wypraw czy też do treningu. Jeśli ostatni raz na rowerze jeździłeś pod koniec lata lub wczesną jesienią, koniecznie zadbaj o to, by gruntownie sprawdzić sprawność roweru. Niezwykle istotne jest wykonanie przeglądu, zarówno ze względu bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy.

Na co zwrócić uwagę?

Należy sprawdzić działanie hamulców oraz przerzutek. Po tak długiej przerwie mogą one wymagać regulacji. Koniecznie sprawdź również stan opon oraz dętek w rowerze. Z całą pewnością będzie trzeba je napompować. Jeśli rower przez długi czas stał na kołach ze spuszczonym powietrzem, może okazać się, że dętki wymagają sklejenia lub wymiany na nowe.

Zadbaj o odkurzenie sprzętu oraz regulację wysokości siodełka tak, by jazda była komfortowa.

Jeśli nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać, z pomocą przyjdą sklepy sportowe oferujące kompleksowy serwis roweru. Warto skorzystać z ich usług.

Co będzie niezbędne?

Niezbędny do jazdy na rowerze jest kask. Nigdy z niego nie rezygnuj. Zapewnia on bezpieczeństwo i chroni od urazów głowy. Wydaje Ci się pewnie, że skoro jeździsz jedynie po ścieżkach rowerowych i nie osiągasz zawrotnych prędkości, to kask jest Ci zbędny. Jesteś w błędzie! Każdy z nas, nie tylko osoby starsze i małe dzieci, powinien jeździć na rowerze w kasku. Nawet na spokojnych ścieżkach rowerowych dochodzi bowiem do groźnych wypadków. Gdyby osoby uczestniczące w kolizjach posiadały kaski, nie odniosłyby poważnych konsekwencji zdrowotnych. Kask to nie kwestia wyglądu. Kask to kwestia bezpieczeństwa. Nigdy o nim nie zapominaj.

Dobrym pomysłem jest wożenie ze sobą zestawu łatek lub zapasowej dętki oraz pompki do roweru. Warto nauczyć się wymieniać dętki w kołach roweru. Tak zwanego „kapcia” możemy złapać w najmniej oczekiwanym momencie.

Podsumowanie

Nadejście wiosny to idealny moment, by wsiąść na rower. Zadbaj o to, by rower był sprawny i nigdy nie rezygnuj z kasku.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.