Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Spinning czy Rower w plenerze?

Spinning czy Rower w plenerze?
Pod względem spalania tłuszczu, poprawy kondycji i polepszenia zdrowia - zarówno spinning (jazda na rowerze stacjonarnym) jak i jazda na tradycyjnym rowerze w terenie mogą być efektywne.

Co przemawia za wyborem tradycyjnego roweru?

 1. Większe urozmaicenie treningu – poruszamy się w terenie – więc każdego dnia możemy wybrać trasę o innej długości, nachyleniu czy szybkości.
 2. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów - najprościej wprowadzić (oprócz „kręcenia" na rowerku stacjonarnym) np. dojazdy do pracy na rowerze. Bez wielkiego wysiłku i bez płacenia za zajęcia w klubie można w ten sposób wkomponować kilkanaście-kilkadziesiąt km tygodniowo.
 3. Ćwiczymy na świeżym powietrzu – a nawet najlepiej klimatyzowana sala w której prowadzone są zajęcia spinningowe nie zapewni nam właściwego dopływu powietrza, porównywalnego z naturalnym środowiskiem.
 4. Przy dobrych warunkach atmosferycznych dodatkowo w trakcie jazdy na rowerze możemy zyskać opaleniznę, słońce jest niezbędne dla właściwego funkcjonowania człowieka,
 5. Nie ograniczają nas ramy czasowe zorganizowanych zajęć w klubie,

Co przemawia za spinningiem?

 1. Łatwiej zachować odpowiednie do naszego celu tętno (bardziej jednostajna praca),
 2. Łatwiej wprowadzać wysiłek interwałowy,
 3. Nie ograniczają nas warunki atmosferyczne (mróz, opady śniegu, deszczu, lód itd.)
 4. Większa motywacja – jeździmy w grupie, więc ciężej wyłamać się z tempa, trening może być bardziej efektywny.
 5. Łatwiej się też zmobilizować do treningu, jeśli mamy opłacone zajęcia w klubie. Jeśli się nie zjawimy, pieniądze przepadną.
 6. Ciężej o kontuzje i nie przydarzą się nam żadne nieprzewidziane sytuacje drogowe,
 7. Mamy nadzór instruktora, możemy uzyskać porady,

W wielu miastach łatwiej znaleźć odpowiedni klub – niż miejsce do treningu na rowerze (skomplikowane dojazdy, duży ruch samochodowy, zatrucie środowiska).

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej zbadaj swój stan zdrowia – skonsultuj się z lekarzem i uzyskaj pozwolenie na prowadzenie danej aktywności (w szczególności jeśli masz wysoki poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, wady postawy, nadciśnienie, problemy ze wzrokiem, problemy np. z kręgosłupem).
Jeśli dłuższy czas nie prowadziłeś żadnej aktywności fizycznej – najlepiej będzie rozpocząć treningi od marszy (trwających 1-2 h, 3-4 x tygodniowo). Następnie, w miarę wzrostu kondycji – można pokusić się o trening biegowy.

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: