Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co lepsze – spinning czy rower w plenerze?

Pod względem spalania tłuszczu, poprawy kondycji i polepszenia zdrowia zarówno spinning (jazda na rowerze stacjonarnym), jak i jazda na tradycyjnym rowerze w terenie mogą być efektywne.

Co przemawia za wyborem tradycyjnego roweru?

 • Większe urozmaicenie treningu – poruszamy się w terenie – więc każdego dnia możemy wybrać trasę o innej długości, nachyleniu czy szybkości.
 • Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów – najprościej wprowadzić (oprócz kręcenia na rowerku stacjonarnym) np. dojazdy do pracy na rowerze. Bez wielkiego wysiłku i bez płacenia za zajęcia w klubie można w ten sposób wkomponować kilkanaście-kilkadziesiąt km tygodniowo.
 • Ćwiczymy na świeżym powietrzu – a nawet najlepiej klimatyzowana sala, w której prowadzone są zajęcia spinningowe nie zapewni nam właściwego dopływu powietrza, porównywalnego z naturalnym środowiskiem.
 • Przy dobrych warunkach atmosferycznych dodatkowo w trakcie jazdy na rowerze możemy zyskać opaleniznę, słońce jest niezbędne dla właściwego funkcjonowania człowieka,
 • Nie ograniczają nas ramy czasowe zorganizowanych zajęć w klubie.

Co przemawia za spinningiem?

 • Łatwiej zachować odpowiednie do naszego celu tętno (bardziej jednostajna praca),
 • Łatwiej wprowadzać wysiłek interwałowy,
 • Nie ograniczają nas warunki atmosferyczne (mróz, opady śniegu, deszczu, lód itd.)
 • Większa motywacja – jeździmy w grupie, więc ciężej wyłamać się z tempa, trening może być bardziej efektywny.
 • Łatwiej się też zmobilizować do treningu, jeśli mamy opłacone zajęcia w klubie. Jeśli się nie zjawimy, pieniądze przepadną.
 • Ciężej o kontuzje i nie przydarzą się nam żadne nieprzewidziane sytuacje drogowe,
 • Mamy nadzór instruktora, możemy uzyskać porady.

W wielu miastach łatwiej znaleźć odpowiedni klub – niż miejsce do treningu na rowerze (skomplikowane dojazdy, duży ruch samochodowy, zatrucie środowiska).

Porada na koniec

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej zbadaj swój stan zdrowia – skonsultuj się z lekarzem i uzyskaj pozwolenie na prowadzenie danej aktywności (w szczególności, jeśli masz wysoki poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, wady postawy, nadciśnienie, problemy ze wzrokiem, problemy np. z kręgosłupem).

Jeśli dłuższy czas nie prowadziłeś żadnej aktywności fizycznej – najlepiej będzie rozpocząć treningi od marszy (trwających 1-2 h, 3-4 x tygodniowo). Następnie, w miarę wzrostu kondycji – można pokusić się o trening biegowy.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.