Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Luźna skóra po utracie wagi – co zrobić z nadmiarem skóry po odchudzaniu?

Luźna skóra po utracie wagi – co zrobić z nadmiarem skóry po odchudzaniu?
Zrzucenie „nadbagażu” to cel podstawowy osób, które postanawiają rozpocząć walkę z nadprogramowymi kilogramami. Nieważne w jaki sposób, byleby efekty były widoczne już, teraz, natychmiast. „Diety-cud”, głodówki, katowanie ciała wyłącznie długotrwałymi treningami cardio, całkowita rezygnacja z treningów siłowych (przecież mięśnie ważą więcej…), igranie z własnym zdrowiem poprzez stosowanie nielegalnych substancji mających na celu przyspieszenie procesu chudnięcia. I euforia! Wskazówka na wadze pokazuje upragnione –x kilogramów. Radość, wyprawa do sklepu w celu „odświeżenia” garderoby, mierzenie pierwszych ubrań w szatni i … czar pryska. Obwisła skóra na brzuchu, „klapnięte” pośladki, ramiona jak galareta.

Czy można skutecznie przeciwdziałać zwiotczeniu skóry? Czy – po utraceniu przez nią naturalnej elastyczności – istnieje możliwość uczynienia jej idealnie jędrną? Odpowiedź będzie uzależniona od indywidualnych predyspozycji regeneracyjnych oraz od stopnia utracenia wiotkości. Może ona rozszerzać i kurczyć się – na co doskonałym dowodem jest ciążą; jednak jeżeli pozostaje rozciągnięta nazbyt długo, to zaczyna tracić swoją elastyczność. Nagły ubytek wagi w krótkim czasie niestety najczęściej sprawia, że nie da się – bez wsparcia ze strony skalpela chirurga medycyny estetycznej – „naciągnąć” jej ponownie.

Cudowne pigułki, masaże, kremy, zabiegi – rozwiązania dla naiwnych?

Choć to przykre, to niestety trochę tak jest. Jeżeli w trakcie odchudzania nie nastąpiła odpowiednia troska o dietę, aktywność fizyczną i dbałość o utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji, to – nawet pomimo usilnych starań – nie stanie się cud i skóra się w cudowny sposób nie „wchłonie” i nie obkurczy. Co najwyżej będzie lepiej odżywiona i nawilżona, dzięki czemu będzie wyglądała korzystniej.

Oczywiście to nie znaczy, żeby całkowicie zrezygnować z wykorzystywania zaplecza jakie stanowią procesy pielęgnacyjne oraz wsparcie suplementami diety, jednak należy pamiętać, że - pomimo obietnic producentów i milionów wydanych na kampanie reklamowe - one nie przyczynią się do zniknięcia fałd.

Dieta, trening siłowy i skalpel chirurga plastyka – to działa!

Zadbanie o dietę zasobną w substancje odżywcze z pewnością przyczyni się do ponaprawiania szkód, które zostały wyrządzone organizmowi wyniszczonemu głodówką. Zbilansowane, rozsądne odżywianie wpłynie nie tylko na jakość i kondycję skóry, lecz będzie miało swoje odbicie w wyglądzie włosów oraz paznokci.

Mięśnie nadają kształt ciału, ich brak sprawia, że staje się ono „obłe”, bezkształtne, przygarbione, a skóra jest obwisła i wiotka. Rozwiązanie nasuwa się samo: buduj mięśnie!. Większa ilość tkanki mięśniowej = bardziej „wypełniona” skóra = mniejsze zwiotczenie, czyli zdecydowanie bardziej atrakcyjny wygląd.

Dodatkowo warto podkreślić, że zmiany w diecie i wprowadzenie treningów z obciążeniem mogą zapobiec pojawienie się efektu jo-jo. Osoby, które same nie potrafią wyjść z procesu odchudzania, nie wiedzą, w jaki sposób rozsądnie działać, mogą zwrócić się o pomoc do dietetyka oraz instruktora lub trenera personalnego. Takie rozwiązanie może skutkować także większą motywacją do działania.

Metodą ostateczną jest interwencja chirurga plastyka, który usunie obwisłe, zwiotczałe fałdy skórne z brzucha, ramion, pleców, pośladków czy też ud. Zabiegi tego typu nie należą do najtańszych, do tego są dosyć bolesne i na dłuższy czas unieruchamiają, czyli „L4” będzie koniecznością. Są one obarczone także ryzykiem niepowodzenia i istnieje możliwość, że zostaną nieestetycznie wyglądające blizny.

Odchudzaj się głową

Zbilansowana dieta i nie “zajeżdżający” trening z pewnością nie dadzą (w krótkim okresie) tak spektakularnych efektów jakie da głodzenie się i “kręcone” godzinami aeroby. Za to z pewnością racjonalne działania znajdą korzystne przełożenie na efekty w przyszłości bardziej odległej. Warto - zwłaszcza na początku walki o lepszą sylwetkę - odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiego typy estetyki dążymy?

W artykule mówimy o: Uroda Odchudzanie