Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zadbaj o wygląd swoich pleców

Zadbaj o wygląd swoich pleców
Coraz cieplejsze dni zachęcają do odkrywania ciała – w końcu nadszedł idealny moment na założenie śmiałych kreacji. Odpowiednio zadbane ciało to bezcenny atut kobiecej sylwetki, nie tylko jednak twarz, nogi i dekolt, ale także plecy wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych by zachowały zdrowy i atrakcyjny wygląd. Co zatem zrobić, aby bez wstydu zaprezentować się na plaży czy też w bluzce z głębokim wycięciem? Pielęgnacja powinna być przede wszystkim dobrana do rodzaju skóry, natomiast istnieje kilka uniwersalnych zabiegów, o których powinniśmy pamiętać.

Mycie

Kwestią niezwykle istotną jest także delikatność – nie należy szorować pleców przy użyciu ostrych szczotek czy gąbek, tylko łagodnie masować! Owszem peelingi są wskazane, ale nie częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu (w zależności od rodzaju skóry jaki posiadamy). Nie należy także przesadzać z antybakteryjnymi mydłami, które mogą przesuszać skórę. Jeżeli posiadasz tłustą skórę skłonną do wyprysków lub charakteryzuje Cię duża aktywność fizyczna możesz używać antybakteryjnych środków częściej, z tym że zdecydowanie bardziej od mydeł polecane są łagodniejsze od nich żele.

Nawilżanie

Ważnym elementem pielęgnacyjnym jest nakładanie na plecy nawilżającego balsamu. Z oczywistych powodów zadanie to wcale nie jest łatwe, dlatego też często je pomijamy. Balsam powinien być również odpowiednio dobrany do rodzaju skóry.

Masaż

Samemu co prawda trudno go wykonać, natomiast, jeśli mamy pod ręką kogoś, kto jest zdecydowany nam w tej kwestii pomóc – należy bezwzględnie to wykorzystać! Abstrahując od tego, że poprawimy w ten sposób ukrwienie skóry, to dodatkowo zrelaksujemy się i pozbędziemy napięcia całego psychicznego. Opcją optymalną są oczywiście zabiegi wykonywane przez profesjonalistów, jednak masaże w domowym zaciszu mogą przynieść również satysfakcjonujące efekty.

Konsultacja z lekarzem

W przypadku gdy przestrzegasz zasad higieny i pielęgnacji, a mimo to wypryski na plecach nie dają Ci spokoju, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. W niektórych sytuacjach pomoc dermatologa jest po prostu konieczna i nie powinno się jej odkładać. Konsultacji z lekarzem wymagają także pieprzyki, zwłaszcza takie które są zlokalizowane w miejscach narażonych na ciągłe podrażnienia (np. w przypadku kobiet przy zapięciu od stanika). Wizyta u odpowiedniego specjalisty jest także wskazana w przypadku pojawienia się owłosienia – u Pań  może być to objaw poważnych schorzeń, np. zespołu policystycznych jajników.

Podsumowanie

Ładne plecy to niewątpliwie bardzo duży atut – zarówno w przypadku pań, jak i panów. Dlatego nie żałujmy im chwili troski i uwagi, a dzięki temu będziemy mogli swobodnie je pokazywać.

W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: