Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zadbaj o swój kręgosłup

Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, jak i nadmierne przeciążenia aparatu ruchu to najczęstsze przyczyny powstawania bólów i dyskomfortów w obrębie kręgosłupa. W zależności od stopnia urazu i odcinka, którego dotyczą obciążenia czy uszkodzenia, oprócz bólu odczuwać możemy drętwienia kończyn, mrowienia. Dolegliwości związane z kręgosłupem są o tyle uciążliwe, że zazwyczaj uniemożliwiają normalne funkcjonowanie - często zdarza się, że nie można stać, leżeć czy siedzieć w określonej pozycji.

Takie permanentne odczuwanie bólu wpływa również bardzo niekorzystnie na ludzką psychikę i stanowi częstą przyczynę powstawania depresji. Jeżeli odczuwasz, któryś z wyżej wymienionych objawów koniecznie udaj się do lekarza ortopedy.

Zdiagnozowanie przyczyn, które dają objawy bólowe jest podstawą do rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Nie warto eksperymentować na własnym organizmie i poszukiwać odpowiedzi jedynie w zasobach internetowych. Sugerowanie się opiniami przypadkowych osób może spowodować więcej szkody niż pożytku, gdyż rodzajów kontuzji i schorzeń w obrębie kręgosłupa jest naprawdę bardzo wiele i nie wszystkie leczy się tak samo.

Objawy bólowe mogą być następstwem zablokowania stawów, napięć mięśniowych, skolioz, dyskopatii i wielu innych. Zachęcam również do odwiedzin doświadczonego fizjoterapeuty. Terapia manualna w większości przypadków pomaga zminimalizować objawy bólowe niemal do zera. Z fizjoterapeutą należy również skonsultować następujące kwestie, do których zazwyczaj nie przywiązujemy za dużej wagi: w jaki sposób powinienem się schylać, jak powinienem spać? w jaki sposób należy prawidłowo siedzieć, jaki rodzaj aktywności fizycznej mogę wykonywać?

Kręgosłup jest filarem naszego organizmu - powinniśmy zatem dbać o niego z należytą uwagą i nie lekceważyć dolegliwości z nim związanych.

 

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.