Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Co dalej z branżą fitness i siłowniami?

Co dalej z branżą fitness i siłowniami?
Wczoraj informowaliśmy, że właściciele niektórych siłowni i klubów fitness wykorzystali lukę w rozporządzeniu i starali się na nowo zorganizować pracę w swoich obiektach.

Niestety, jeszcze wieczorem rozporządzenie zostało zmienione i na stronie Ministerstwa pojawiła się informacja, że zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia działalności.

Nadzieja umiera ostatnia

Odbyła się też rozmowa przedstawicieli branży fitness z Premierem Jarosławem Gowinem i przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Jak możemy przeczytać na fanpejdżu Polskiej Federacji Fitness spotkanie w formie wideokonferencji dało promyk nadziei na ponowne otwarcie sportowego sektora.

Padła też propozycja wprowadzenia zaostrzonych wytycznych sanitarnych w obiektach fitness z 7 m2 do 10 m2 na osobę w strefie żółtej oraz z 10 m2 do 12 m2 w strefie czerwonej oraz dystansu fizycznego z 1,5 metra, do co najmniej 2 metrów.

Jak podaje serwis rmf24 zmiany szybko jednak nie nastąpią, a przedstawiciele branży fitness, którzy poprosili stronę rządzącą o podjęcie decyzji do soboty, mogą otrzymać pozytywną odpowiedź znacznie później. Spowodowane jest to przewidywanym gwałtownym wzrostem zachorowań w ciągu najbliższych kilku dni.

Wizja bankructwa

Prawdopodobnie przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc finansową, taką jak zawieszenie płacenia składek na ZUS i podatków, dofinansowanie zatrudnienia oraz rekompensowania strat. Branża fitness daje obecnie ponad 150 tysięcy miejsc pracy i 4 miliardy złotych obrotu. Jeśli nie będzie możliwości jej ponownego otwarcia w najbliższym czasie i nie otrzyma pomocy finansowej, dojdzie do bankructwa przedsiębiorców i olbrzymich problemów finansowych pracowników.

Trening domowy jedyną deską ratunku?

Osoby, którym naprawdę zależy na utrzymaniu sprawności i nie przygotowują się do zawodów, nadal mogą trenować w domu. Chociaż jest to mniej optymalne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają profesjonalnego sprzętu. Ubolewamy nad obecną sytuacją, ale zawsze można znaleźć jakąś alternatywę.

Ponownie przypominamy, iż formę możesz wypracować nawet w domu, trenując według indywidualnego planu treningowego i żywieniowego.

Źródła: https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-otwarcia-branzy-fitness-nie-bedzie-moga-liczyc-na-pomoc-fina,nId,4804358 https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

W artykule mówimy o: Zdrowie