Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Co dalej z branżą fitness i siłowniami?

Co dalej z branżą fitness i siłowniami?
Wczoraj informowaliśmy, że właściciele niektórych siłowni i klubów fitness wykorzystali lukę w rozporządzeniu i starali się na nowo zorganizować pracę w swoich obiektach.

Niestety, jeszcze wieczorem rozporządzenie zostało zmienione i na stronie Ministerstwa pojawiła się informacja, że zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia działalności.

Nadzieja umiera ostatnia

Odbyła się też rozmowa przedstawicieli branży fitness z Premierem Jarosławem Gowinem i przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Jak możemy przeczytać na fanpejdżu Polskiej Federacji Fitness spotkanie w formie wideokonferencji dało promyk nadziei na ponowne otwarcie sportowego sektora.

Padła też propozycja wprowadzenia zaostrzonych wytycznych sanitarnych w obiektach fitness z 7 m2 do 10 m2 na osobę w strefie żółtej oraz z 10 m2 do 12 m2 w strefie czerwonej oraz dystansu fizycznego z 1,5 metra, do co najmniej 2 metrów.

Jak podaje serwis rmf24 zmiany szybko jednak nie nastąpią, a przedstawiciele branży fitness, którzy poprosili stronę rządzącą o podjęcie decyzji do soboty, mogą otrzymać pozytywną odpowiedź znacznie później. Spowodowane jest to przewidywanym gwałtownym wzrostem zachorowań w ciągu najbliższych kilku dni.

Wizja bankructwa

Prawdopodobnie przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc finansową, taką jak zawieszenie płacenia składek na ZUS i podatków, dofinansowanie zatrudnienia oraz rekompensowania strat. Branża fitness daje obecnie ponad 150 tysięcy miejsc pracy i 4 miliardy złotych obrotu. Jeśli nie będzie możliwości jej ponownego otwarcia w najbliższym czasie i nie otrzyma pomocy finansowej, dojdzie do bankructwa przedsiębiorców i olbrzymich problemów finansowych pracowników.

Trening domowy jedyną deską ratunku?

Osoby, którym naprawdę zależy na utrzymaniu sprawności i nie przygotowują się do zawodów, nadal mogą trenować w domu. Chociaż jest to mniej optymalne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają profesjonalnego sprzętu. Ubolewamy nad obecną sytuacją, ale zawsze można znaleźć jakąś alternatywę.

Ponownie przypominamy, iż formę możesz wypracować nawet w domu, trenując według indywidualnego planu treningowego i żywieniowego.

Źródła: https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-otwarcia-branzy-fitness-nie-bedzie-moga-liczyc-na-pomoc-fina,nId,4804358 https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.