Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Cytaty na temat zdrowia - które z nich są najbardziej trafne?

Cytaty na temat zdrowia - które z nich są najbardziej trafne?
Znane cytaty i powiedzenia o zdrowiu motywują nas, zachęcają do działania i dbania o siebie. Oto niektóre z wybranych, mniej lub bardziej znanych cytatów - które według Was są mniej, a które bardziej trafne?

„Nie przestajemy ćwiczyć, ponieważ się starzejemy. Starzejemy się, ponieważ przestajemy ćwiczyć

Dr. Kenneth Cooper

Ten cytat przypomina, że bycie sprawnym fizycznie zapewnia nam zdrowie i funkcjonalność. Zbyt wiele osób w wieku powyżej 50 lat twierdzi, że są za starzy, aby ćwiczyć. Jeśli tak jest, to znaczy, że już wcześniej przestali się ruszać. Ćwiczyć i czerpać z tego korzyści można w każdym wieku.

 

„Człowiek zbyt zajęty, by dbać o swoje zdrowie, jest jak mechanik zbyt zajęty, by dbać o swoje narzędzia”

Hiszpańskie przysłowie

Zbyt często ludzie myślą, że nie mają czasu lub pieniędzy, aby inwestować w lepsze odżywianie lub więcej ruchu. Utrzymanie ciała w formie powinno być priorytetem. W przeciwnym razie będzie ono coraz słabsze i mniej sprawne.

 

„Każdy człowiek jest autorem własnego zdrowia lub choroby”

Budda

Nawet jeśli masz geny, które predysponują Cię do problemów zdrowotnych, takich jak choroba sercowo-naczyniowa lub cukrzyca typu 2, zmiana stylu życia może zmniejszyć to ryzyko. Czynniki związane ze stylem życia, takie jak aktywność fizyczna, dieta, środowisko, sen i stres, wpływają na ekspresję genów. Jest więc możliwe, że dbając o to, jak żyjesz, wpłyniesz także na swoje zdrowie.

 

„Zdrowie to stan pełnego i dobrego samopoczucia psychicznego, społecznego i fizycznego, a nie tylko brak choroby lub kalectwa”

Światowa Organizacja Zdrowia, 1948

Zdrowie to coś więcej niż stan zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. Jest to też społeczny, psychiczny, a nawet duchowy składnik zdrowia i witalności. Jeśli zajmiesz się tylko fizycznymi aspektami zdrowia, nadal możesz nie czuć się lub nie funkcjonować najlepiej. Dlatego ważne jest, aby zrównoważyć forsowne ćwiczenia fizyczne z ćwiczeniami, które pomagają ciału się zrelaksować i zregenerować. Podobnie w kwestii diety...

 

„Zajmij się swoim ciałem. To jedyne miejsce, w którym musisz żyć”

Jim Rohn

Ten cytat przypomina, że nie możesz wyjść ze swojego ciała i przejść do nowego - zatem dbaj o nie. Dużo łatwiej jest zamówić gotowe jedzenie i zasiąść na sofie. Być może poczujesz się zrelaksowany, bo nie musisz tracić czasu na gotowanie i możesz odpocząć po ciężkim dniu. Takie działanie odbije się w przyszłości na Twoim zdrowiu i sprawności. Zadbaj o ciało już teraz, żeby później nie mieć do siebie pretensji.

 

„Zdrowie jest jak pieniądze, nigdy nie mamy prawdziwego pojęcia o jego wartości, dopóki go nie stracimy”

Josh Billings

Dbanie o swoje zdrowie to najlepsza inwestycja. Kosztem opieki zdrowotnej poważna choroba może wyczerpać Twoje konto bankowe i obciążyć osoby wokół Ciebie. Jednak często traktujemy zdrowie, jako coś oczywistego i traktujemy priorytetowo inne rzeczy, które przynoszą krótkoterminową satysfakcję. Budząc się rano, wyrażaj wdzięczność za zdrowie i obiecaj sobie dbać o swoje ciało i umysł.

 

„Ten, kto bierze lekarstwa i zaniedbuje dietę, marnuje umiejętności swoich lekarzy”

Chińskie przysłowie

Leki łagodzą objawy i pomagają radzić sobie z niektórymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Nie zapominaj jednak, że dieta i aktywność są nadal bardzo ważne. Bardzo często lekarze zaczynają od sugestii, by zmienić sposób odżywiania jako drogę powrotu do zdrowia. I choć żywność nie zastąpi leków na receptę, to i tak warto wprowadzić zdrową dietę, która wzmocni cały organizm.

Podsumowanie

Zdrowie jest bardzo ważne! Pamiętaj o tych cytatach zarządzając własnym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Masz większą kontrolę nad swoim ciałem niż myślisz, więc ćwicz mądrze, jedz lepiej, śpij więcej.

W artykule mówimy o: Zdrowie