Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Cytaty na temat zdrowia - które z nich są najbardziej trafne?

Cytaty na temat zdrowia - które z nich są najbardziej trafne?
Znane cytaty i powiedzenia o zdrowiu motywują nas, zachęcają do działania i dbania o siebie. Oto niektóre z wybranych, mniej lub bardziej znanych cytatów - które według Was są mniej, a które bardziej trafne?

„Nie przestajemy ćwiczyć, ponieważ się starzejemy. Starzejemy się, ponieważ przestajemy ćwiczyć

Dr. Kenneth Cooper

Ten cytat przypomina, że bycie sprawnym fizycznie zapewnia nam zdrowie i funkcjonalność. Zbyt wiele osób w wieku powyżej 50 lat twierdzi, że są za starzy, aby ćwiczyć. Jeśli tak jest, to znaczy, że już wcześniej przestali się ruszać. Ćwiczyć i czerpać z tego korzyści można w każdym wieku.

 

„Człowiek zbyt zajęty, by dbać o swoje zdrowie, jest jak mechanik zbyt zajęty, by dbać o swoje narzędzia”

Hiszpańskie przysłowie

Zbyt często ludzie myślą, że nie mają czasu lub pieniędzy, aby inwestować w lepsze odżywianie lub więcej ruchu. Utrzymanie ciała w formie powinno być priorytetem. W przeciwnym razie będzie ono coraz słabsze i mniej sprawne.

 

„Każdy człowiek jest autorem własnego zdrowia lub choroby”

Budda

Nawet jeśli masz geny, które predysponują Cię do problemów zdrowotnych, takich jak choroba sercowo-naczyniowa lub cukrzyca typu 2, zmiana stylu życia może zmniejszyć to ryzyko. Czynniki związane ze stylem życia, takie jak aktywność fizyczna, dieta, środowisko, sen i stres, wpływają na ekspresję genów. Jest więc możliwe, że dbając o to, jak żyjesz, wpłyniesz także na swoje zdrowie.

 

„Zdrowie to stan pełnego i dobrego samopoczucia psychicznego, społecznego i fizycznego, a nie tylko brak choroby lub kalectwa”

Światowa Organizacja Zdrowia, 1948

Zdrowie to coś więcej niż stan zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. Jest to też społeczny, psychiczny, a nawet duchowy składnik zdrowia i witalności. Jeśli zajmiesz się tylko fizycznymi aspektami zdrowia, nadal możesz nie czuć się lub nie funkcjonować najlepiej. Dlatego ważne jest, aby zrównoważyć forsowne ćwiczenia fizyczne z ćwiczeniami, które pomagają ciału się zrelaksować i zregenerować. Podobnie w kwestii diety...

 

„Zajmij się swoim ciałem. To jedyne miejsce, w którym musisz żyć”

Jim Rohn

Ten cytat przypomina, że nie możesz wyjść ze swojego ciała i przejść do nowego - zatem dbaj o nie. Dużo łatwiej jest zamówić gotowe jedzenie i zasiąść na sofie. Być może poczujesz się zrelaksowany, bo nie musisz tracić czasu na gotowanie i możesz odpocząć po ciężkim dniu. Takie działanie odbije się w przyszłości na Twoim zdrowiu i sprawności. Zadbaj o ciało już teraz, żeby później nie mieć do siebie pretensji.

 

„Zdrowie jest jak pieniądze, nigdy nie mamy prawdziwego pojęcia o jego wartości, dopóki go nie stracimy”

Josh Billings

Dbanie o swoje zdrowie to najlepsza inwestycja. Kosztem opieki zdrowotnej poważna choroba może wyczerpać Twoje konto bankowe i obciążyć osoby wokół Ciebie. Jednak często traktujemy zdrowie, jako coś oczywistego i traktujemy priorytetowo inne rzeczy, które przynoszą krótkoterminową satysfakcję. Budząc się rano, wyrażaj wdzięczność za zdrowie i obiecaj sobie dbać o swoje ciało i umysł.

 

„Ten, kto bierze lekarstwa i zaniedbuje dietę, marnuje umiejętności swoich lekarzy”

Chińskie przysłowie

Leki łagodzą objawy i pomagają radzić sobie z niektórymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Nie zapominaj jednak, że dieta i aktywność są nadal bardzo ważne. Bardzo często lekarze zaczynają od sugestii, by zmienić sposób odżywiania jako drogę powrotu do zdrowia. I choć żywność nie zastąpi leków na receptę, to i tak warto wprowadzić zdrową dietę, która wzmocni cały organizm.

Podsumowanie

Zdrowie jest bardzo ważne! Pamiętaj o tych cytatach zarządzając własnym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Masz większą kontrolę nad swoim ciałem niż myślisz, więc ćwicz mądrze, jedz lepiej, śpij więcej.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.