Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trening talii – czy modelowanie sylwetki przy pomocy gorsetu ma sens?

Trening talii – czy modelowanie sylwetki przy pomocy gorsetu ma sens?
Stosowanie gorsetu w celu korygowania kobiecej tali stosowane było już w czasach Wiktoriańskich. Dziś ponownie gorsety cieszą się coraz większą popularnością. Współczesne gorsety są znacznie wygodniejsze od tych noszonych w XIX wieku. Czy noszenie gorsetu gwarantuje wspaniały efekt modelowania tali?

Popularnymi sposobami trenowania tali są tightlacing oraz waist training. Czym różnią się te dwie metody?

Na czym polega tightlacing oraz waist training?

Tight lacing’em określa się zazwyczaj bardzo ciasne sznurowanie gorsetu, dające mocny efekt modelowania w danym momencie.

W odróżnieniu od tight lacingu głównym zależeniem waist tainingu jest proces stopniowego modelowania sylwetki. Proces ten polega na regularnym noszeniu gorsetu w celu zmniejszenia rzeczywistego obwodu talii. Jest to proces, który wymaga sporo czasu, cierpliwości i poświęceń. Proces kształtowania sylwetki za pomocą waist trainingu może trwać miesiące, a nawet lata. Polega on na noszeniu gorsetu po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie.

Bardzo ważne jest dobranie właściwego gorsetu. Najlepszym pomysłem byłoby zamówienie gorsetu szytego na miarę. Dla osób początkujących polecany jest gorset underbrust. Gorset obejmujący biust nie jest tak praktyczny i wygodny jak gorset pod biust.

Jak rozpocząć waist training?

Nie należy rozpoczynać waist traingu od razu od noszenia gorsetu kilka godzin dziennie. Zarówno gorset, jak i ciało muszą się przyzwyczaić do ścisku. Jeżeli będziesz działać na siłę, możesz go zniszczyć. Dlatego przez pierwsze dni nie przesadzaj ze ściskaniem.

Należy też pamiętać o stopniowym przyzwyczajaniu ciała do ucisku. Początkowo, zakładając gorset, zasznuruj go tak, aby mocno przylegał do Twojego ciała, ale nie zaciskaj. Chodząc w gorsecie powinnaś móc poruszać się dość naturalnie. Początkowy etap, zwany rozchodzeniem gorsetu powinien trwać około 2 tygodnie. W tym czasie należy nosić gorset około 2 godzinny dziennie.

Kiedy rozpocznie się właściwy waist training. należy nosić gorset około 8 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. Kiedy „domkniesz” swój gorset do końca i będziesz w stanie chodzić w nim swobodnie cały dzień, czas zmienić gorset na nowy model.

Czy gorset może faktycznie zmienić sylwetkę?

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, na przestrzeni wieków potwierdziły to tysiące kobiet. Dzieje się tak za sprawą stopniowego odkształcania ciała. Cztery pary żeber licząc od dołu można modelować. Drugi aspekt, na który wpływa noszenie gorsetu to ilość jedzenia. Ściśnięte organy nie pozwalają obżerać się do syta, co również z pewnością wpływa na obwód talii.

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy zobaczysz pierwsze efekty. Wszystko zależy od twojego ciała.

Czy to na pewno jest zdrowe?

Dopóki zachowujemy zdrowy rozsądek, noszenie gorsetu nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie. Należy jednak pamiętać, o tym, że nadmierne ściskanie wywiera wpływ na narządy wewnętrzne i żebra. Jeśli zdecydujesz się na modelowanie tali za pomocą gorsetu pamiętaj, by działać z pełną świadomością, rozwagą i zachować granice.

Ważny jest fakt, że regularne noszenie gorsetu osłabia mięśnie pleców – pamiętaj więc o ćwiczeniach wzmacniających te części ciała.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.