Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak powiedzieć ukochanej osobie, że przytyła i przeżyć?

Choć, jak to mówią „kochanego ciała nigdy za wiele”, to zdarza się, że u niektórych osób przychodzi taki moment, że nadwaga nie tylko zaczyna przybierać nieestetyczną formę (tu się wylewa, tam nie dopina, brzuch zaczyna zasłaniać stopy…), lecz przede wszystkim staje się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia i w znacznym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie w codziennych sytuacjach nie tylko osobie obciążonej nadprogramową tkanką tłuszczową, lecz także jej bliskim. Przychodzi moment, kiedy trzeba ukochanej osobie powiedzieć prosto w oczy, że przytyła. Da się to uczynić w taki sposób, by nie zdemotywować, nie obrazić?

Sposoby, które mogą zaowocować sukcesem

  • Wspieraj zamiast krytykować. Nikt z nas nie lubi, gdy wytka mu się błędy, za to doceniamy, kiedy ktoś w delikatny sposób zwróci uwagę na istnienie problemu i wskaże kierunek działania. Nie działaj nachalnie i na siłę, a osoba ci bliska z pewnością doceni twoje zaangażowanie i chęć pomocy.

  • Nie bądź obserwatorem, przyłącz się do działań! Wspólny trening, zdrowa dieta, zakupy we dwoje, planowanie i przygotowywanie posiłków – to nie musi być kara. Wprost przeciwnie, może okazać się, że to całkiem dobra, a do tego cementująca związek, zabawa.

  • Działaj tak, by pokazać, że celem nadrzędnym jest zdrowie i szczęście bliskiej ci osoby, nie jej wygląd/sylwetka. Jeżeli będzie miała świadomość, że dbasz o nią i może liczyć na twoje wsparcie i troskę w trudnych sytuacjach, z pewnością wzrośnie jej pewność siebie oraz doda motywacji do działania.

  • Ciesz się z postępów, pytaj o nie. Świętujcie razem sukcesy, nawet te najmniejsze! Kwiaty, spacer, wizyta u kosmetyczki czy też u fryzjera - będą stanowiły doskonałą “nagrodę”.

  • Bądź wsparciem w trudnych chwilach, pozwól się „wypłakać w rękaw”, wysłuchaj. To o wiele lepsze i zdrowsze rozwiązanie niż zajadanie problemów ciastkiem z bitą śmietaną.

Takich zachowań unikaj!

  • Nawet jeżeli wybranka/wybranek twego serca ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie, to nie wyśmiewaj jego nadwagi, nie dogryzaj mu przy znajomych, nie krytykuj nieporadności, nie mów, że na pewno mu się nie uda, gdyż jego silna wola również jest uzależniona od słodyczy. Takie zachowanie może doprowadzić do utraty wiary we własne możliwości, nastąpi spadek pewności siebie, pojawią się kompleksy, a motywacja – jeżeli wcześniej była – spadnie do poziomu zerowego.

  • Nie sabotuj odchudzania. Jeżeli bliska ci osoba podjęła działania mające na celu zrzucenie kilogramów i poprawienie sylwetki, to nie namawiaj jej na małe grzeszki żywieniowe, nie jedz przy niej jej ukochanych (zakazanych na diecie) produktów, nie namawiaj do odpuszczenia treningu. Postaraj się zrozumieć i okaż wsparcie.

  • Nie komentuj, nie osądzaj. „Jesteś pewna, że możesz to zjeść?”, „ Na twoim miejscu nie brałbym tego do ust”, „Nie uważasz, że ta porcja jest dla ciebie za duża?” – takich wyrażeń zdecydowanie unikaj by nie wzbudzić poczucia winy lub też jeżeli nie chcesz usłyszeć krótkie,j acz treściwej riposty.

  • Nie bądź złym policjantem, który pilnuje, by drzwi do lodówki były zamknięte, nie upominaj, nie zakazuj, nie odbieraj jedzenia.

  • Twoje wsparcie z pewnością będzie nieocenione, ale nie bądź nadgorliwy, nie przesadzaj i nie narzucaj się z ilością „dobrych” rad, przepisów, linkowania stron internetowych dla osób odchudzających się.


 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.