Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Ludzie pracujący w domu prowadzą mniej zdrowy styl życia

Ludzie pracujący w domu prowadzą mniej zdrowy styl życia
Chociaż praca w domu i unikanie niepotrzebnych wyjść ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i chronić nasze zdrowie, wydaje się jednocześnie, że może niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia. Nowe badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazuje, w jaki sposób osoby pracujące z domu prowadzą mniej zdrowy styl życia.

Ankieta przeprowadzona wśród 500 pracowników pokazuje, że osoby pracujące w domu piją więcej alkoholu, jedzą mniej zdrowego jedzenia i mniej śpią. Badanie ujawnia również znaczny wzrost dolegliwości związanych z bólem kości, mięśni, więzadeł, ścięgien i nerwów.

Negatywne skutki pracy z domu

Wyniki przeprowadzonej ankiety sugerują, że praca z domu nie sprzyja trzymaniu zdrowej diety i regularnym ćwiczeniom. Około 33 procent respondentów przyznało, że pije więcej alkoholu niż wcześniej i je mniej zdrowych posiłków.

Jednocześnie 60 procent ankietowanych przyznało, że ćwiczyło mniej niż dotychczas. Wśród respondentów nastąpił znaczny wzrost dolegliwości bólowych związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Ponad połowa ankietowanych zgłosiła, że odczuwa nowe bóle od momentu rozpoczęcia pracy w domu.

Większość dolegliwości bólowych wydaje się mieć związek z kręgosłupem i plecami: 55% respondentów skarżyło się na więcej bólów kręgosłupa. Tymczasem 58 procent skarżyło się również na bóle szyi, a 56 procent na bóle barków. Biorąc pod uwagę dużą ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej, zgłaszane przez ankietowanych objawy nie dziwią.

60 procent ankietowanych przyznało się również do odczuwania nasilonych objawów zmęczenia. Może to wynikać ze słabszej jakości snu, który wiąże się z odczuwanym stresem i zamartwianiem się aktualną sytuacją.

Cierpi również zdrowie psychiczne

W ankiecie zapytano również o zdrowie psychiczne respondentów. 

Istotnym problemem była równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, która została mocno zachwiana. Jedna trzecia ankietowany czuła się odizolowani z powodu kwarantanny.

Dwadzieścia jeden procent ankietowanych obawiało się, czy nadal będą w stanie utrzymać pracę podczas kryzysu. Gospodarka na całym świecie bardzo ucierpiała, obawy związane z bezrobociem, są więc zrozumiałe.

Prawie połowa respondentów, 48 procent, była zaniepokojona zdrowiem członków swojej rodziny.

Ustal własną rutynę

Wyniki badania wydają się wskazywać, że osoby pracujące z domu podczas obecnego kryzysu stoją przed poważnymi wyzwaniami. W tej trudnej sytuacji musimy zdawać sobie sprawę, że sen, odżywianie i aktywność fizyczna, są w tym momencie szczególnie ważne. Warto zadbać o ustalenie swojej własnej rutyny, wyznaczenie godzin przeznaczonych na pracę, określonych godzin posiłków i codziennej rutyny związanej z ćwiczeniami. Pamiętajmy, by dbać o sen i nie przesiadywać do późnych godzin nocnych przed komputerem czy telewizorem. Warto również ograniczyć ciągłe sprawdzanie wiadomości. Ustal własną rutynę i trzymaj się jej. Ona pomoże znaleźć Ci balans w tym trudnym czasie i pomoże Ci utrzymać zdrowy styl życia, a co za tym idzie lepsze samopoczucie.

Jeśli masz problem z zaplanowaniem aktywności i ułożeniem diety, skorzystaj z pomocy trenerów i dietetyków serwisu PoTreningu.pl.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.