Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Tłuszcz na brzuchu – 5 powodów, przez które nie znika

Nadmiar tłuszczu na brzuchu i wokół talii to jeden z głównych powodów, dla których decydujemy się zacząć trenować oraz zdrowo się odżywiać. Mimo starań, czasami nie udaje się osiągnąć celu. Praca nad sobą staje się żmudna i nie daje satysfakcji. Czasem problem może być bardziej złożony, wymagający przeprowadzenia badań. Zanim jednak skierujemy się do laboratorium, sprawdźmy czy któryś z poniższych czynników nie dotyczy właśnie nas.

Deficyt snu

Jeżeli pracujesz wiele godzin bez odpoczynku, siedzisz za biurkiem do późnych godzin nocnych, zamiast pójść spać o rozsądnej porze, spędzasz pół nocy przed telewizorem, jesteś na dobrej drodze aby zwiększyć swój obwód. Permanentne niedosypianie zwiększa apetyt na niezdrowe i słabe jakościowo jedzenie. Osoby śpiące średnio 4-5 godzin na dobę zjadają przez kolejne 5-6 godzin ponad 600 dodatkowych kalorii niż osoby, które sypiają 7-8 godzin dziennie.

Zbyt wysoki poziom stresu

Nie od dziś wiadomo, że stres sprzyja dodatkowym kilogramom. W nerwach zwykle sięgamy po dodatkowe przekąski, niekoniecznie dietetyczne. W trudniejszym dla nas okresie organizm produkuje więcej kortyzolu, który obniża nasz metabolizm. Zwiększona podaż kalorii, wolniejsze spalanie i dodatkowe centymetry gwarantowane.

Nieodpowiednie podejście do odchudzania

Odchudzanie to nie tylko zmniejszenie ilości spożywanych kalorii i większa aktywność ruchowa. Owszem, są to niezbędne elementy do kształtowania naszej sylwetki, ale też należy do tego odpowiednio podejść. Najlepiej wprowadzić pewne zmiany na stałe, a nie jedynie na okres kilku tygodni przed wakacjami. Jedzenie zdrowej, wartościowej, dobrej jakościowo i jak najmniej przetworzonej żywności powinno być naszym stałym nawykiem. Tylko wtedy zmiany, jakie uzyskamy w sylwetce, zachowamy na dłużej. Nie tylko na krótki czas, po którym wrócimy do swoich starych nawyków i zgubionych wcześniej kilogramów.

Dieta CUD

Takie samo działanie będą miały tzw. diety cud, obiecujące utratę kilku kilogramów w ciągu kilku dni. Owszem, efekt jest możliwy do osiągnięcia, ale jeśli utrata wagi była szybka i gwałtowna, a my równie szybko wrócimy do swoich starych nawyków to i waga wzrośnie.. Trzeba też pamiętać, że dieta nie wpływa jedynie na nasz wygląd i masę ciała. Jeśli jest zbyt rygorystyczna oraz uboga w wartości odżywcze, to ucierpią na tym nasze narządy wewnętrzne, co się może poważnie odbić na zdrowiu.

Leki

Niektóre leki mogą wpływać negatywnie na naszą sylwetkę. Takie działanie mogą mieć leki hormonalne, antydepresyjne i inne. Jeżeli wzrost masy jest znaczący i źle wpływa na nasze samopoczucie, warto ich stosowanie skonsultować z lekarzem. Możliwe, że uda się znaleźć zamiennik, którego zażywanie nie będzie skutkowało wzrostem masy. Konkretny lek na każdego może działać inaczej. Nie zaleca się jednak samodzielnych modyfikacji w tym temacie bez konsultacji z lekarzem.

Podsumowanie

Jak widać, wiele czynników może wpłynąć na nasze dodatkowe centymetry w pasie. Warto obserwować swój organizm, dbać o jakość naszego życia i eliminować te czynniki, które negatywnie na nas oddziałują.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.