Gdzie można oddać nadmiar jedzenia?
Marnowanie żywności to globalny problem o poważnych konsekwencjach społecznych, ekonomicznych i środowiskowych....
Wiadomo, że np. mięso surowe (szczególnie drób) nie powinno mieć kontaktu z jakimkolwiek produktem, który nie będzie poddawany obróbce termicznej (podgrzewaniu). Na surowych mięsach często rozwijają się bakterie i inne drobnoustroje, które po usmażeniu lub ugotowaniu nie stanowią dla nas jakiegokolwiek zagrożenia. Jednak, gdy takie mięso ma kontakt z surowymi warzywami lub owocami, to oczywiście te mikroorganizmy/bakterie mogą przenieść się na produkty surowe i tym samym spowodować zatrucia pokarmowe.
Tak samo, jeśli cokolwiek przechowujesz w otwartych puszkach, to lepiej, aby warzywa czy owoce, które wydzielają wszelkiego rodzaju kwasy, nie miały kontaktu z metalem. W tym przypadku mogą zachodzić różnego rodzaju reakcje chemiczne, które także mogą być niekorzystne dla warzyw i naszego zdrowia w sensie wprowadzenia do nich substancji związków toksycznych.
Dlatego, sugeruje tak:
Oprócz tego lodówka powinna być regularnie myta i najlepiej odkażana. Wszystko w kontekście bezpieczeństwa zdrowia i unikania zatruć.
Jeśli chodzi o temperaturę, to oczywiście w samej lodówce powinien być to przedział 2-8 stopni. Czym niższa temperatura, tym najczęściej mniejsze ryzyko utraty jakości produktu przed przewidywanym czasem.
Pozdrawiam,
Inez
Marnowanie żywności to globalny problem o poważnych konsekwencjach społecznych, ekonomicznych i środowiskowych....
W ostatnich latach świat doświadczył serii wydarzeń, które uwypukliły znaczenie przygotowania się na...
Banki żywności to organizacje non-profit, które zbierają, przechowują i dystrybuują żywność dla osób...