Jak wybrać dobrą patelnie i smażyć bezpiecznie?
Wybór dobrej patelni może wydawać się drobiazgiem, ale to właśnie od niej często zależy nie tylko smak,...
Wiadomo, że np. mięso surowe (szczególnie drób) nie powinno mieć kontaktu z jakimkolwiek produktem, który nie będzie poddawany obróbce termicznej (podgrzewaniu). Na surowych mięsach często rozwijają się bakterie i inne drobnoustroje, które po usmażeniu lub ugotowaniu nie stanowią dla nas jakiegokolwiek zagrożenia. Jednak, gdy takie mięso ma kontakt z surowymi warzywami lub owocami, to oczywiście te mikroorganizmy/bakterie mogą przenieść się na produkty surowe i tym samym spowodować zatrucia pokarmowe.
Tak samo, jeśli cokolwiek przechowujesz w otwartych puszkach, to lepiej, aby warzywa czy owoce, które wydzielają wszelkiego rodzaju kwasy, nie miały kontaktu z metalem. W tym przypadku mogą zachodzić różnego rodzaju reakcje chemiczne, które także mogą być niekorzystne dla warzyw i naszego zdrowia w sensie wprowadzenia do nich substancji związków toksycznych.
Dlatego, sugeruje tak:
Oprócz tego lodówka powinna być regularnie myta i najlepiej odkażana. Wszystko w kontekście bezpieczeństwa zdrowia i unikania zatruć.
Jeśli chodzi o temperaturę, to oczywiście w samej lodówce powinien być to przedział 2-8 stopni. Czym niższa temperatura, tym najczęściej mniejsze ryzyko utraty jakości produktu przed przewidywanym czasem.
Pozdrawiam,
Inez
Wybór dobrej patelni może wydawać się drobiazgiem, ale to właśnie od niej często zależy nie tylko smak,...
Sporty walki od lat przyciągają uwagę widzów, ale również naukowców zajmujących się urazami mózgu. W...
Współczesne tempo życia potrafi przytłoczyć – zawodowe ambicje, obowiązki rodzinne, dbanie o zdrowie...