Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Kuchnia
Odciski na dłoniach – jak sobie z nimi radzić

Odciski na dłoniach – jak sobie z nimi radzić

PoTreningu

Jeżeli ćwiczysz siłowo, to na pewno wiesz, iż powstawanie odcisków wewnątrz dłoni to normalny i nieunikniony proces. Z czasem skóra w tych miejscach stanie się grubsza, będzie bardziej wytrzymała i przestaną pojawiać się pęcherze „podchodzące” wodą. Brak odpowiedniej pielęgnacji dłoni w połączeniu z intensywnym treningiem, nieodpowiednim chwytem oraz potem i wilgocią sprawia, że zgrubienie „odrywa się” lub pęcherz pęka i powstaje rana, która skutecznie utrudnia ćwiczenia.

Podpowiedź trenera:

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy - chętnie ułożymy profesjonalny plan za Ciebie. Dołącz do grona 50 000 zadowolonych klientów :)

  • Darmowe konsultacje z doświadczonym dietetykiem i trenerem
  • Ponad 4000 posiłków i 500 ćwiczeń, które możesz dowolnie wymieniać
Sprawdź ofertę

Zwróć uwagę na chwyt

Łap sztangę w taki sposób, aby nie powodować ściśnięcia skóry, czyli gryf musi się znajdować bezpośrednio pod palcami. Na niżej zamieszczonym zdjęciu widzimy (góra) chwyt pozwalający zminimalizować powstawanie odcisków i pęcherzy, oraz sposób trzymania (dół), który ich powstawaniu sprzyja.

Źródło zdjęcia: http://crossfitgva.com

Jeśli jesteś „szczęśliwym posiadaczem” zgrubień, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie to dodatkowo utrudniają realizację treningu, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację dłoni. Jednorazowa akcja ratunkowa przyniesie ulgę i poprawi skórę tylko na moment, tu trzeba działać regularnie. Nie dąż do tego, by usunąć zrogowacenie całkowicie, gdyż dzięki nim zyskujesz mocniejszy chwyt i unikasz powstawania pęcherzy.

Pielęgnacja dłoni

  • namocz ręce w ciepłej wodzie, pozwól, by skóra rozmiękła. Zabieg możesz przeprowadzić również po kąpieli, dłonie będą odpowiednio przygotowane.

  • użyj pilnika/ tarki  do stóp i zetrzyj zgrubienia (pamiętaj, aby nie usuwać ich całkowicie).

  • kolejnym krokiem będzie użycie pumeksu, który wygładzi skórę i sprawi, że stanie się mniej szorstka, niepozadzierana.

  • użyj balsamu/kremu. Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty do stóp likwidujące zgrubiały/zrogowaciały naskórek. Na co dzień możesz używać maści na bazie mocznika, które mają działanie zmiękczające oraz doskonale nawilżają.

Dokładnie w taki sam sposób możesz zadbać o swoje stopy. Regularna pielęgnacja zminimalizuje powstawanie odcisków, a do tego sprawi, że skóra będzie gładka i delikatna.  

Jeżeli twoje dłonie są w fatalnej kondycji i domowe sposoby nie pomogą, wybierz się do kosmetyczki, która usunie/wytnie zrogowacenia.

Choć zgrubienia na dłoniach wielu kojarzą się z siłą i męskością, o tyle rany i szorstkość nie są już tak atrakcyjne.

Prawdopodobnie część z was,  siedząc przed monitorem,  zastanawia się: „a co z rękawiczkami i innymi gadżetami treningowymi? Przecież ich zadaniem jest m.in. ochrona skóry rąk!”.  Oczywiście macie rację – w pewnym stopniu zapobiegną obtarciom i odciskom. Ale czy zawsze są najlepszym rozwiązaniem… http://potreningu.pl/articles/1986/gadzety-czy-niezbedne-wyposazenie-treningowe

 W artykule mówimy o: Zdrowie Uroda Trening