Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta Cambridge – zasady, efekty, jadłospis

Dieta Cambridge – zasady, efekty, jadłospis
Dieta Cambridge to dieta, której jadłospis opiera się na przygotowanych przemysłowo i sproszkowanych napojach oraz zupach o niskiej zawartości kalorii. Jej zasady są tak proste, jak przygotowanie posiłków. Jednak czy forma takiej kuracji odchudzającej jest zdrowa? Jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Na czym polega dieta Cambridge?

Dieta Cambridge to menu skierowane do osób, które borykają się z bardzo dużą nadwagą i muszą w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się nadmiernych kilogramów. Często decydują się na nią także ludzie, u których inne jadłospisy zmniejszające podaż kalorii nie zapewniły pożądanych efektów. Ten sposób odchudzania został stworzony w latach 60. XX wieku i początkowo był stosowany przede wszystkim w szpitalach. Później saszetki z posiłkami zaczęto sprzedawać klientom indywidualnym.

Dieta Cambridge - zasady

Zasady diety CambridgePodczas stosowania diety Cambridge spożywa się wyłącznie dania gotowe w formie sproszkowanej. Nie można nabyć ich w żadnym sklepie ani aptece – dostępne są wyłącznie u konsultanta zajmującego się tego rodzaju jadłospisami. Na początku stosowania tego rodzaju menu, przez około 2 tygodnie ogranicza się liczbę spożywanych kalorii do 400-500, co dla wielu osób może okazać się bardzo dużym wyzwaniem.

Dieta Cambridge pozwala na pozbycie się około 2,5 kilograma w ciągu 7 dni. Aby uniknąć efektu jo-jo, podaż kalorii należy zwiększać stopniowo – najpierw do 1000, później do 1500. Menu oparte na saszetkach jest bogate w białko, dlatego podczas jego stosowania nie traci się wcześniej zbudowanych mięśni. Jeżeli chce się dłużej cieszyć efektami diety, trzeba również wprowadzić do swojego planu dnia aktywność fizyczną.

Dieta Cambridge - przykładowe posiłki

Jadłospis w diecie polega na przyrządzeniu gotowych i sproszkowanych posiłków. Jedyne co należy zrobić to zmieszać produkt z wodą bądź mlekiem. Komplety pokarmów są do znalezienia w internecie.

Dieta Cambridge - wady i zalety

Program odchudzający oparty na gotowanych, sproszkowanych napojach posiada swoje mocne i słabe strony. W poniższej tabeli zestawiono ich bilans.

Wady

Zalety

niska kaloryczność pokarmów

gotowe posiłki pomagają trzymania się diety

monotonność spożywania płynnych pokarmów

program nie ogranicza czasu jej stosowania

nie jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie

różnorodność posiłków

utrata wagi opiera się o zredukowanie wody i mięśni

 

cena posiłków

 

Jak oceniasz dietę Cambridge? Daj znać w komentarzu!

Dieta Cambridge - efekty jakich możemy się spodziewać

Przewidywana ilość zrzuconych kilogramów wynosi 2,5 w ciągu tygodnia. Spożywanie tylko 400-500 kalorii na dzień to za mało dla ludzkiego organizmu. Owszem, spowoduje to spadek wagi, ale nie będzie to spalona tkanka tłuszczowa, tylko zredukowany nadmiar wody w organizmie.

Menu zawsze powinno być przygotowane przez doświadczonych dietetyków, którzy dopasowują je do indywidualnych potrzeb osoby chcącej schudnąć. Tylko tak można uzyskać długotrwałe efekty i nie narazić się na negatywne skutki stosowania diety. Zapoznaj się z ofertą pod tym adresem: https://potreningu.pl/plan 

Czy warto przejść na dietę Cambridge?

Ze względu na bardzo niską kaloryczność, dieta Cambridge nie jest skierowana do wszystkich. Powinny jej unikać osoby, które, oprócz otyłości, zmagają się również z innymi problemami. Co więcej, wielu lekarzy odradza stosowanie tego jadłospisu nawet u osób zdrowych. Ich łatwość w przygotowaniu pomaga trzymać się założeń diety, jednocześnie spożywanie stale napojów może być monotonne. Ceny produktów również nie należą do najtańszych. Stosowanie takiej formy odchudzania to zrzucenie przede wszystkim nadmiaru wody z organizmu, co przekłada się na brak efektu długotrwałego. Po zakończeniu kuracji, jeżeli stopniowo nie będziemy zwiększać spożywanych kalorii, możemy napotkać się na efekt jo-jo.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.