Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dieta dla za szczupłych - jak przytyć w tydzień?

Dieta dla za szczupłych - jak przytyć w tydzień?
Choć najczęściej słyszy się porady na temat odchudzania, to przybranie na wadze wymaga nie mniejszego zaangażowania. Dieta na przytycie jest polecana dla osób będących w niedowadze, sportowców, osób po urazach i operacjach oraz cierpiących na wyniszczające choroby. Zdrowe tycie może okazać się trudniejsze niż redukcja masy ciała, szczególnie przy szybkiej przemianie materii. Pomoże Ci w tym odpowiedni jadłospis ułożony przez dietetyka.

Jak powinna wyglądać dieta na przytycie?

Aby zwiększyć masę mięśniową, konieczne jest spożywanie większej ilości kalorii, niż organizm spala. Same liczby to jednak nie wszystko, ponieważ łatwo dostarczysz ogromne ilości energii, jedząc wyłącznie słodycze i fast foody. Wtedy kilogramy się zwiększają, ale zamiast tkanki mięśniowej pojawia się tłuszcz. Dlatego najważniejsze jest, by wybierać odpowiednie źródła pokarmowe. Jednocześnie nie wolno dopuszczać do uczucia przepełnienia żołądka — porcje muszą mieć objętość nadającą się do komfortowego spożycia, ale bogate w wartości odżywcze i kalorie.

Co jeść, żeby przybrać na wadze?

Dieta na masę bazuje na węglowodanach i białku, które pomagają w budowie tkanki mięśniowej. Głównym źródłem pokarmowym są warzywa i owoce, pełnoziarniste zboża, chude mięso, ryby czy nabiał. Świetnie sprawdzą się także jajka, ponieważ w małej objętości dostarczają wielu cennych składników odżywczych. Do posiłków można dodawać zdrowe tłuszcze roślinne, nasiona i orzechy — nawet niewielka porcja ma dużą gęstość energetyczną. Oprócz wody poleca się pić soki owocowe, które dostarczają kalorii i witamin.

Od czego zależy, ile przytyjesz w ciągu tygodnia?

Jeśli każdego dnia spożyjesz około 1000 kcal więcej, niż zużyjesz, to w ciągu tygodnia przytyjesz 1 kg. Układając jadłospis, uwzględnimy nie tylko właściwe źródła pokarmowe, ale także aktywność fizyczną i indywidualne predyspozycje. Plan dietetyczny na przytycie zawsze dobieramy do Twoich potrzeb.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.