Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Krótki przewodnik po siłowni – co każdy początkujący powinien wiedzieć?

Krótki przewodnik po siłowni – co każdy początkujący powinien wiedzieć?
Postanowiłeś zmienić coś w swoim życiu, popracować nad sylwetką i kondycją, zawalczyć o swoje zdrowie. Zdecydowałeś zapisać się na siłownię, ale na samą myśl dostajesz dreszczy? Jeśli siłownia to dla Ciebie istna dżungla, przepełniona dziwnymi urządzeniami, z którymi nie masz pojęcia co robić, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Nic się nie martw, bo wystarczy kilka dni, żeby poznać podstawowe ćwiczenia i działanie sprzętu, żeby poczuć się pewniej w nowym miejscu.

Naucz się kontrolować swój niepokój na siłowni

Po pierwsze, zapanuj nad swoim niepokojem, bo to on stanowi blokadę. Pomyśl sobie, że każdy był kiedyś początkującym. Każdy kiedyś musiał zrobić ten pierwszy krok i z pewnością też miał obawy, ale dał radę, przezwyciężył je i teraz z przyjemnością odwiedza to miejsce.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Z racji tego, że każdy kiedyś zaczynał, to każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wsparcie. Zdziwisz się, jak często osoby bardziej doświadczone wyciągają pomocną dłoń do tych, którzy błądzą oczami nie wiedząc, co z sobą zrobić. Jeśli nie wiesz, jak obsłużyć maszynę, nic się nie bój, bo ci bardziej doświadczeni z pewnością pomogą.

Musisz wiedzieć, że każdy trenujący zmaga się ze swoimi problemami. To nie jest tak, że skoro trenuje dwa lata to już wszystko jest idealne. Każdy ma różne słabości, które pojawiają się w różnych okresach treningowych.

Pamiętaj też, że siłownia to miejsce, zbierające w sobie pewną społeczność. Jest to bardzo fajna społeczność, w której nie sposób czuć się źle. Sieciowe kluby fitness z pewnością nie są skupiskiem "siłownianych trolli".

Ucz się od profesjonalistów

To, co może zagwarantować sukces na siłowni, to pomoc doświadczonych bywalców. Jeśli totalnie nie wiesz, co robić, szukaj trenera personalnego! Pomoże Ci dopasować trening do Twoich potrzeb i możliwości, nauczy prawidłowej techniki ćwiczeń, obsługi maszyn, a także będzie wsparciem podczas poznawania świata treningów.

Prawidłowo się odżywiaj

Jeśli chcesz nad sobą pracować, to pamiętaj, że nie tylko trening jest tutaj ważny. Dieta to nieodłączny element pracy nad własną formą. Bez odpowiednich składników odżywczych, których potrzebuje Twoje ciało, nie zbudujesz tkanki mięśniowej i nie poprawisz swoich parametrów sportowych, takich jak np. wytrzymałość. Nie będziesz w stanie przybrać na wadze, jeśli jesz za mało i odwrotnie – nie schudniesz, jeśli Twój dzienny bilans kaloryczny będzie wciąż dodatni.

Żeby wiedzieć, ile jeść, musisz mieć sprecyzowany cel. Możesz skorzystać z gotowych programów dietetycznych dostępnych w Internecie lub z pomocy profesjonalnych dietetyków. Z pewnością jest to lepsza opcja, szczególnie jeśli totalnie nie wiesz, jak się odżywiać. Dietetycy nie tylko dobiorą Ci kaloryczność, uwzględnią oni także odpowiednie ilości witamin i minerałów, żebyś wyciągnął z diety jak najwięcej.

Kiedy poznasz już zasady zdrowego odżywiania, samodzielnie będziesz mógł kierować swoją dietą. Uwierz, że odpowiednie odżywianie to droga do sukcesu.

Bądź wytrwały

Tak, to bardzo ważna sprawa. Nie osiągniesz sukcesu, jeśli byle porażka sprawi, że rzucisz w kąt sportowe ubrania i karnet. Praca nad sylwetką wymaga czasu, pokory, samodyscypliny. Staraj się dążyć do celu poprzez wyrabianie sobie nowych, zdrowych nawyków. Bądź konsekwentny i nigdy się nie poddawaj.

Pomagaj innym

Kiedy już nabierzesz trochę wprawy, rozejrzyj się wokół siebie, czy nie ma kogoś takiego, jak Ty – zagubionego, przerażonego... Być może teraz nowy początkujący będzie potrzebował Twojego wsparcia. Pomaganie to super sprawa, nawet jeśli to tylko pokazanie, jak uruchomić bieżnię.

Podsumowanie

Każdy był kiedyś początkującym. Można się obawiać świata siłowni, ale nie powinien to być powód do odpuszczania. Po prostu zrób to - wstań, weź torbę i wyjdź. Zobaczysz, jak szybko poczujesz się jak u siebie. Pamiętaj też, że praca nad sylwetką to nie robota na tydzień. Załóż sobie dłuższą przygodę z siłownią, wprowadź zdrowe nawyki, zadbaj o dietę – zmień swój styl życia, a wyjdzie Ci to na dobre.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.