Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Prawda o kobietach – ciekawostki o zdrowiu i odżywianiu

Prawda o kobietach – ciekawostki o zdrowiu i odżywianiu
Kobiety i ich preferencje żywieniowe, predyspozycje i wymagania, stanowią częsty przedmiot badań naukowców z różnych dziedzin. Niektóre wnioski dotyczące zdrowego trybu życia, odżywiania są z całą pewnością warte uwagi. Płeć to ważny czynnik różnicujący i wpływający na postrzeganie zagadnień związanych ze zdrowiem, odchudzaniem i podejmowaniem aktywności fizycznej.

Optymistkom łatwiej zmienić nawyki żywieniowe

W życiu każdej kobiety, prędzej czy później, nadchodzi taki moment, w którym zapada decyzja, że należy „przejść na dietę”. Przyczyny mogą być różne, choć najczęściej jest to chęć poprawy estetyki sylwetki, a w drugiej kolejności poprawa zdrowia. Jak się okazuje trwała zmiana nawyków żywieniowych i osiągnięcie wymarzonych rezultatów statystycznie częściej udaje się paniom, które mają optymistyczne podejście do życia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku rzucania palenia czy wdrożenia regularnej aktywności fizycznej – kobietom o pozytywnym podejściu do siebie i świata, znacznie częściej udaje się odnieść w tych zmaganiach sukces.

Dzięki kobietom mężczyźni żyją dłużej

Choć istnieje wiele anegdot wskazujących na to, że żywot mężczyzn jest sukcesywnie uprzykrzany i skracany przez żony (partnerki), to statystki mówią co innego. Żonaci mężczyźni żyją dłużej – dzieje się tak dlatego, że samotni panowie nie do końca umieją o siebie zadbać. Pozostawieni sami sobie gorzej się odżywiają, zapominają o regularnych badaniach lekarskich – nie wspominając o tym, iż włączenie pralki może stanowić nie lada wyzwanie. Co ciekawe jednak, w jednym z badań sugeruje się, iż wyznacznikiem długiego życia mężczyzny jest nie tylko fakt posiadania małżonki / partnerki, ale także jej wykształcenie i poziom inteligencji. Inaczej pisząc, mądra kobieta może pozytywnie wpłynąć na długość życia swojego mężczyzny (niezależnie od jego wykształcenia i inteligencji).

Kobiety i czekolada

Uwielbienie czekolady jest typowe nie tylko dla kobiet, również mężczyźni posiadają do niej szczególną słabość. Jednakże uzależnienie od czekoladowych przysmaków statystycznie częściej występuje u kobiet. Jest odpowiedzią na stres i zmiany hormonalne podczas cyklu miesiączkowego. Zajadanie się czekoladą to najprostszy sposób na rozładowanie choć części napięcia związanego ze zbliżającym się okresem. Co o tym wszystkim sądzą naukowcy? Coraz częściej pojawiają się głosy, że czekoladowe zachcianki miesiączkujących kobiet są zjawiskiem kulturowym, mającym przede wszystkim podłoże psychologiczne. Odczuwane objawy napięcia przedmiesiączkowego dają bowiem społecznie akceptowalny powód do zajadania się czekoladowymi słodyczami.

Kobiety działają bardziej strategicznie

Dla typowego mężczyzny przeszkodą w praktykowaniu zdrowych nawyków żywieniowych może być ograniczony dostęp do wartościowych produktów żywnościowych. Jeżeli mężczyzna w najbliższej okolicy nie znajdzie, tego czego poszukuje – prawdopodobnie sięgnie po niezdrowy odpowiednik. Natomiast kobiety w takich sytuacjach nie zniechęcają się – eksplorują dalszą okolicę w poszukiwaniu nieprzetworzonego jedzenia. Tak pokazują obserwacje naukowców – dla mężczyzny czynnikiem utrudniającym wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych są ograniczone w najbliższej okolicy zasoby (np. utrudniony dostęp do świeżych owoców i warzyw). Panie w takich sytuacjach, w odróżnieniu od panów nie poddają się.

Jacy mężczyźni postrzegani są jako atrakcyjni?

Pośród wszystkich cech wyglądu, okazuje się, iż kobiety szczególną uwagę zwracają na koloryt skóry oraz jej kondycję. Panowie, uwzględniający w codziennym menu świeże owoce i warzywa, będące źródłem naturalnych karotenoidów, wzbudzają znacznie większe zainteresowanie wśród kobiet. Z racji tego, iż ich cera nabiera złotego kolorytu. Jest to sygnał dla podświadomości, iż mężczyzna dba o siebie, jego system immunologiczny działa sprawnie, a także wskazuje na jego gotowość do reprodukcji. Inwestycja w zdrowe i zbilansowane odżywianie może okazać się istotna ze względu na poprawę atrakcyjności, nie tylko ze względu na poprawę składu ciała.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.