Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Propagowanie otyłości, czyli kim są feedersi?

Propagowanie otyłości, czyli kim są feedersi?
Okazuje się, że tylko niewielki procent ludności ignoruje informacje dotyczące zdrowego trybu życia i odżywiania. Zdecydowana większość społeczeństwa posiada świadomość tego jak ważną rolę odgrywa racjonalne odżywianie, zarówno w kwestii zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Inna sprawa, że poszukując informacji na temat żywienia często korzystamy z mało wiarygodnych źródeł – takich jak opisy marketingowe produktów, reklamy, kolorowa prasa, podejrzane strony internetowe, opisy diet gwiazd i celebrytów, etc.

Co ciekawe, istnieją także ludzie, którzy propagują kult otyłości, zupełnie nie przejmując się jej negatywnymi, a czasem wręcz tragicznymi skutkami. Mowa o tytułowych feedersach, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „dokarmiaczy” lub „wypasaczy”. Są nimi najczęściej mężczyźni, którzy czerpią satysfakcję, dosłownie pisząc, z celowego tuczenia partnerki.  Wydawać by się mogło, iż upodobanie w krągłościach nie jest niczym niebezpiecznym, jednak działalność feedersów może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Otóż osoby te wybierają swoją „partnerkę” spośród określonego typu osobowości – są to zazwyczaj kobiety o niskiej samoocenie i zaniżonym poczuciu własnej wartości, które posiadają za sobą liczne nieudane próby redukowania masy ciała. Kompleksy i potrzeba akceptacji sprawiają, iż stają się one podatne na manipulacje i bardzo łatwo poddają się woli swojego partnera, dla którego źródłem przyjemności jest nie tylko widok fałdek tłuszczu i ogromnego, coraz większego ciała, ale także sam proces karmienia i spożywania pokarmu.

Tak jak niektórzy odczuwają pożądanie na skutek podglądania innych osób w sytuacjach intymnych, tak dla feedersów niezwykle podniecające jest oglądanie kobiety bądź pary konsumującej posiłek.  Na stronach i forach związanych z feedersami często można znaleźć informacje w jaki sposób nakłonić kobietę do określonego sposobu odżywiania, a także jak sprawić, aby przyrost tkanki tłuszczowej był jak najszybszy i jak najbardziej spektakularny. Dla typowych feedersów atrakcyjne są panie posiadające BMI powyżej 30. Ciekawostką jest fakt iż, określenie „grubas” w ich mniemaniu  nie posiada pejoratywnego zabarwienia.

Ofiary manipulacji feedersów nazywane są „gainers”, czyli „rosnące”. Pod „opieką” swoich partnerów mogą one osiągać  wręcz monstrualne rozmiary, a ich masa ciała może przekraczać 150 kg. Należy podkreślić, iż metody stosowane przez feedersów wywołują spustoszenie w stanie zdrowia partnerki – doprowadzając w skrajnych przypadkach do jej fizycznego  zniedołężnienia. Pozostawiają także ogromne piętno na psychice – zaniżając samoocenę, poczucie własnej wartości, doprowadzając do poważnych zaburzeń emocjonalnych.

Propagowanie otyłości – z jakichkolwiek powodów, abstrahując już nawet od feedersów i innego typu dewiacji, to propagowanie choroby. Dlatego chociaż niektórym się wydaje, że nadwaga to tylko nadwaga, to jednak należy pamiętać, iż potencjalnie wiązać się ona może z negatywnymi skutkami zdrowotnymi – zarówno w sferze ciała jak i ducha.