Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Biustonosz sportowy – niezbędny element garderoby kobiety aktywnej

Podejmując decyzję dotyczącą dbania o swoje ciało, zaczynamy chodzić do klubu fitness i zwracać uwagą na to co jemy. Niewątpliwie ćwiczenia wpływają na poprawę wyglądu i jędrności ciała. Warto jednak zwrócić uwagę na warunki jakim poddawane są piersi podczas intensywnych treningów. Paradoks polega na tym, że dbając o wygląd sylwetki możemy doprowadzić do degradacji atrybutu kobiecości.

Wybierając się do klubu fitness kobiety powinny zabrać ze sobą nie tylko kolorowy i wygodny strój oraz buty, ale także odpowiednio dobrany stanik sportowy. Dlaczego jest on tak istotny?

Jedynie niewielki procent kobiet aktywnych fizycznie pamięta o tym, by korzystać z właściwie dobranego sportowego biustonosza.

Podczas ruchu biust narażony jest na liczne przeciążenia. Piersi zbudowane są w dużej mierze z tkanki łącznej, która w trakcie ruchu rozciąga się i traci jędrność oraz elastyczność.

Bez odpowiednio dobranego biustonosza piersi podczas ćwiczeń  narażone są na silne deformacje. Przeciążenia mają różną intensywność w zależności od uprawianego sportu oraz wielkości biustu.

Szacuje się, że podczas biegania piersi mogą unosić się o 9 centymetrów przy każdym kroku. Łatwo więc policzyć, że przy kilkukilometrowym biegu wykonują niemały ruch.

Zadaniem biustonosza sportowego jest ochrona piersi i ich podtrzymanie po to właśnie, by ograniczyć ich ruch i tym samym zachować ich elastyczność. Profesjonalny biustonosz sportowy ogranicza ruchy biustu dwukrotnie lepiej niż zwykły biustonosz.

Jeśli więc chcesz dbać o swoje ciało, zwróć uwagę nie tylko na to, jakie ćwiczenia wykonujesz i co jesz, ale również zadbaj o swoje piersi zaopatrując się w odpowiedni biustonosz sportowy.

Staniki sportowe różnią się między sobą przede wszystkim poziomem wsparcia. Im większe piersi oraz bardziej intensywna aktywność fizyczna, tym wsparcie biustonosza powinno być większe.

Tak samo, jak warto wybrać się do brafitterki w celu dobrania zwykłego stanika, tak samo warto zadbać o to, wybierając biustonosz sportowy. Bardzo często kobiety wybierają staniki o zbyt małej miseczce, przy jednocześnie zbyt luźnym obwodzie. Tak dobrany biustonosz nie spełnia swojej roli.

Pamiętajmy o tym, by nosić stanik sportowy regularnie. Powinnyśmy go zakładać przy uprawianiu każdej aktywności fizycznej. Zarówno podczas biegania, jak i jeżdżąc na rowerze czy wybierając się do klubu fitness.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.