Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Makijaż na treningu - hit czy kit?

Makijaż na treningu - hit czy kit?
Zdrowy styl życia, regularne treningi, dopracowana dieta, wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające oraz szeroko pojęte dbanie o siebie mają na celu sprawić, byś czuła się dobrze i dokładnie tak samo wyglądała. Perfekcyjność wielu pań sięga tak daleko, że nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu. Potrzeba wyglądania idealnie w każdej sytuacji sprawia, że na czas ćwiczeń nie chcą (a może również nie potrafią) zrezygnować z nałożenia make-upu. Czy chęć zachowania nienagannego wizerunku podczas aktywności fizycznej rzeczywiście działa na korzyść skóry?

Oczywiście kategoryczne zabranianie i odradzanie wykonywania makijażu przed średniointensywnym i intensywnym treningiem nie jest moim celem, ale warto zastanowić się, czy bardziej istotna jest "czysta" zdrowa cera czy też to, że zrobienie dobrego wrażenia. I to też niekoniecznie, gdyż podczas wysiłku make up (w większości przypadków) przepięknie spłynie robić zacieki i "oczy pandy", a wtedy o doskonałym wyglądzie mowy być nie może (choć “jakieś” wrażenie wywrzemy z pewnością).

“Trenujesz” czy trenujesz?

W fitness klubach dość często zdarza się spotkać panie, które wyglądają absolutnie zjawiskowo, a intensywność fizyczną dobierają tak, by przypadkiem kropla potu nie zrosiła ich lica. Wolny spacer na bieżni czy też leniwa przejażdżka rowerem pozwalają im połączyć przyjemne z pożytecznym ;) Jeżeli jednak rzeczywiście masz w planach poćwiczyć, to zmycie kosmetyków przed wejściem na salę treningową i zaaplikowanie ich po prysznicu będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Podczas uprawiania sportu pocisz się, pory się rozszerzają, a pot mający na celu schłodzenie ciała, "wydostaje się" na zewnątrz, czyli następuje proces termoregulacji. O ile nie używasz kosmetyków lekkich, świetnej jakości, przeznaczonych do stosowania w sytuacjach ekstremalnych, to musisz liczyć się z tym, że pory skóry zostaną zablokowane, co może skutkować powstawaniem wyprysków, stanów zapalnych i ogólnym pogorszeniem się stanu skóry.

Dodatkowo, o czym na pewno wiesz, podczas wysiłku, spocenia i często wysokiej temperatury w pomieszczeniu, makijaż pięknie spłynie po twarzy i zadbany wygląd pójdzie w zapomnienie.

Jeżeli natomiast nie wyobrażasz sobie wyjść tak całkiem “soute”, to doskonałym rozwiązaniem może okazać się wykonanie makijażu permanentnego oraz henny brwi i rzęs.

Kosmetyki - kiedy  warto stosować

Jeżeli ćwiczysz w pomieszczeniach zamkniętych i nie wystawiasz skóry na działanie promieni słonecznych, to nie zawracaj sobie głowy nakładaniem jakichkolwiek preparatów kosmetycznych na skórę. W przypadku, kiedy wybrałaś dyscyplinę, która wymaga trenowania na zewnątrz i ekspozycji ciała na słońce, to obowiązkowo użyj kosmetyków ochronnych z odpowiednio dobrany filtrem UV.

Blizny, przebarwienia, plamy pigmentacyjne mogą stanowić barierę nie do przejścia, powodować kompleksy i zmniejszać pewność siebie. W takim wypadku makijaż można uznać za konieczność. Kosmetyki do niego użyte z pewnością powinny być wodoodporne, mocno kryjące, przeznaczone do takich zadań.

 

W artykule mówimy o: Uroda Ladies