Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak się przygotować do diety? 5 przydatnych gadżetów

Jak się przygotować do diety? 5 przydatnych gadżetów
Podjęcie decyzji o zmianie dotychczasowego sposobu odżywiania może mieć dla ciebie doniosłe znaczenie, musisz jednak odpowiednio się do tego przygotować. I nie chodzi tutaj o godziny medytacji czy wymyślną psychoterapię, a o kilka praktycznych gadżetów, w które warto się zaopatrzyć. W co warto wyposażyć kuchnię przed rozpoczęciem nowej diety?

Naczynie do gotowania na parze

Parowanie jest najbardziej pożądaną metodą obróbki termicznej, tymczasem mało kto tak naprawdę posiada w domu specjalny garnek czy też urządzenie elektryczne umożliwiające przygotowywanie w ten sposób posiłków. Ceny tego typu gadżetów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Parowanie w przeciwieństwie do gotowania w wodzie pozwala oszczędzić znaczną część witamin i składników mineralnych,. A w przeciwieństwie np. do smażenia – potrawy w ten sposób przygotowane są bardziej dietetyczne.

Patelnia do beztłuszczowego smażenia

Chociaż smażenie nie jest specjalnie polecaną formą obróbki termicznej, to od czasu do czasu jak najbardziej można z takiej opcji skorzystać. W takim wypadku poleca się smażyć bez dodatku tłuszczu, a do tego potrzebna jest odpowiednia patelnia. Dobrej jakości sprzęt można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Smażenie bez dodatku tłuszczu ma tę zaletę, że po pierwsze potrawy tak przygotowywane nie zwiększają swojej kaloryczność, a po drugie nie absorbują szkodliwych produktów przemian termooksydatywnych tłuszczów jadalnych.

Waga kuchenna

Kwestia ilościowego spożycia pokarmu ma determinujący wpływ na zmiany w masie ciała. Innymi słowy można jeść kurczaka z ryżem i brokułami i przytyć, a także można jeść kurczaka z ryżem i brokułami i chudnąć, zależnie od wielkości porcji. Waga kuchenna, jak łatwo się domyślić, jest więc gadżetem bardzo przydatnym, a przy okazji… tanim. Najtańsze wagi kosztują kilkanaście złotych, ale jak chcemy mieć pewność, że produkt nie rozleci się pod naciskiem pomidora to warto wydać trochę więcej…

Kiełkownica

Niby każdy chciałby mieć „warzywa z własnego ogródka”, ale mało komu przychodzi do głowy by hodować kiełki. Tymczasem raz, że kiełki stanowić mogą znakomite źródło cennych dla naszego zdrowia składników, to ich „uprawa” nie jest ani zajęciem trudnym, ani czasochłonnym. Kiełkownicę można nabyć już za 20 zł, więc wydatek jest stosunkowo niewielki. Na upartego można także przy odrobinie wyobraźni urządzenie takowe zrobić samemu w domu. Instrukcje znaleźć można w sieci.

Blender ręczny

Blender ręczny wydaje się urządzeniem nieprzydatnym tak długo aż się pierwszy raz go użyje. Koktajle które można dzięki niemu przygotować znakomicie sprawdzą się jako deser, kolacja czy szybkie śniadanie. Można miksować owoce, nabiał, płatki owsiane, dodawać odżywek, przypraw, takich jak cynamon, otrzymywać musy, sorbety i kremy. Tańsze blendery można kupić już za 30 zł, ale liczyć się należy z tym, że wersje ekonomiczne tych urządzeń nie posłużą zbyt długo. Warto więc dołożyć i kupić markowy produkt o większej mocy. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.