Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jaką dietę wybrać?

Żyjemy w czasach, w których „dieta” stała się towarem, który możemy sobie wybrać, kupić i w razie potrzeby sięgnąć po inny. Kolorowa prasa i rozmaitego rodzaju poradniki pełne są modeli żywieniowych zakładających eliminację lub rotację pewnych produktów żywnościowych czy makroskładników. Co ciekawe, co roku inna dieta jest modna. Tak jak przeżywaliśmy jakiś czas temu fascynację dietami rozdzielnymi, dietami zgodnymi z indeksem glikemicznym, grupą krwi, tak dziś modne są różne wydania diety białkowej. Osoba zainteresowana zmianą swoich nawyków żywieniowych staje więc przed dylematem: „jaką dietę wybrać?”

Oczywiście większość diet ukierunkowanych jest na poprawę estetyki sylwetki , rozumianej jako redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Autorzy jednak starają się przedstawiać swoje pomysły jako sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia dokonując uniwersalizacji założeń i zasad komponowania jadłospisu ,tak by był atrakcyjny nie tylko dla osób chcących schudnąć. Tymczasem żadna z sezonowo modnych, „kolorowych” diet nie stanowi optymalnego rozwiązania dla problemów z nadwagą, ani problemów zdrowotnych, ani też ich profilaktyki.

Dieta powinna opierać się na zasadach zdrowego żywienia i co najważniejsze – musi mieć charakter zindywidualizowany. Oznacza to, że jadłospis, który jest dobry dla mojego kolegi czy koleżanki nie koniecznie jest wskazany dla mnie. Ludzie różnią się między sobą wiekiem, płcią, aktywnością fizyczną, stanem zdrowia, masą ciała, preferencjami żywieniowymi i wieloma innymi parametrami, które muszą zostać wzięte pod uwagę przy komponowaniu jadłospisu.

Co więc należy zrobić? Osobiście polecam choć raz w życiu skorzystać z porady wykwalifikowanego dietetyka. Przy czym niech to będzie osoba ciesząca się pewną renomą, a nie chłopak po dwudniowym kursie układania diety. W czasie konsultacji ze specjalistą, nawet bez „zamawiania” u niego diety otrzymamy komplet wskazówek na temat tego jak dobierać produkty żywnościowe i w jaki sposób je przetwarzać w warunkach domowych tak, by wspierały funkcjonowanie naszego organizmu, zamiast stanowić dla niego obciążenie. Nieraz kilka prostych zmian w menu jest w stanie przełamać impas w odchudzaniu, zniwelować problemy trawienne czy reakcje alergiczne. Bez głodówek, bez wymyślnych przepisów na niedostępne u nas potrawy czy innych, daleko idących poświęceń.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.