Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

W jaki sposób utrata masy ciała może poprawić Twoje życie seksualne?

W jaki sposób utrata masy ciała może poprawić Twoje życie seksualne?
Istnieje naprawdę wiele dobrych powodów, dla których warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i pozbyć się nadmiarowych ilości tkanki tłuszczowej. Jednym z nich, choć rzadko branym pod uwagę, jest ich korzystny wpływ na życie seksualne – zarówno mężczyzn, jak i kobiet, co potwierdzają badania naukowe oraz liczne obserwacje.

Utrata zbędnych kilogramów a sprawność seksualna

Sukces odniesiony w walce o piękną i szczupłą sylwetkę, korzystnie wpływa na poczucie własnej wartości oraz samoocenę. Osoby, którym udało się pozbyć nadmiarowych ilości tkanki tłuszczowej cieszą się także nieporównywanie większą ochotą do podejmowania aktywności fizycznej, mają znacznie więcej energii i optymizmu, dzięki temu ich życie seksualne jest bogatsze niż przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej. Poza tym, co potwierdzają badania, osoby otyłe lub posiadające nadwagę znacznie częściej chorują na depresję. Osoby dotknięte tą przypadłością posiadają trudności w nawiązywaniu intymnych kontaktów, poza tym nierzadko występującym objawem depresji jest właśnie utrata libido i zahamowanie popędu płciowego.

Utrata zbędnych kilogramów u mężczyzn

Otyli mężczyźni odnoszą bardzo dużą poprawę w kwestii aktywności seksualnej, w przypadku zredukowania zbędnej tkanki tłuszczowej. Odchudzanie jest rekomendowanym sposobem zapobiegania i zwalczania problemów z erekcją. Badacze na podstawie przeprowadzonych ankiet, potwierdzili, iż ryzyko problemów łóżkowych u panów jest tym większe, im gorsze przyzwyczajenia żywieniowe posiadają i im mniej są aktywni fizyczni. Naukowcy szacują również, iż mężczyźni otyli lub z nadwagą posiadają stopień dysfunkcji seksualnych porównywalny do mężczyzny nieotyłego o 20 lat starszego. Pozbycie się nadmiarowych ilości tkanki tłuszczowej, poprawia funkcje śródbłonka naczyń krwionośnych, minimalizując problemy związane z zaburzeniem erekcji.

Nadwaga i otyłość u kobiet

Analizy naukowe pokazują, że kobiety otyłe i z nadwagą są bardziej skłonne do depresji, jednak niekoniecznie wpływa to na ich seksualność. Zasadniczym problem jest niska samoocena oraz trudności w nawiązywaniu intymnych relacji, czasem również znaczny spadek libido. Zaskakujące są wyniki badań, potwierdzających, iż u kobiet otyłych i z nadwagą istnieje większe ryzyko wystąpienia nieplanowanej ciąży – prawdopodobnie ze względu na to, iż rzadziej uprawiają seks i mniejszą uwagę przywiązują do antykoncepcji. Kobiety, które pozbyły się zbędnych kilogramów przyznają, iż przede wszystkim zwiększył się ich popęd seksualny, a także jakość doznań.

Podsumowanie

Utrata zbędnej tkanki tłuszczowej może mieć ogromny wpływ na jakość życia seksualnego. Niezadowolenie z własnego ciała destrukcyjnie oddziałuje na poczucie własnej wartości i sprawia, że trudniej jest się zaangażować w kontakty intymne. Pozbycie się nadmiarowych kilogramów jest korzystne zarówno dla kobiet i mężczyzn – zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z erekcją, pozytywnie wpływa na poziom libido, a także na jakość doznań seksualnych. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.