Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

3 wskazówki, które pomogą utrzymać niski poziom tłuszczu

3 wskazówki, które pomogą utrzymać niski poziom tłuszczu
Redukcja wagi bywa czasem niezmiernie trudna. Sporo osób borykających się z nadwagą dokładnie wie, jakie zachowania sprawiają, że otyłość się utrzymuje, jednak ciężko przełamać im przyzwyczajenia, które powodują utrzymywanie się takiego stanu rzeczy. Co więcej, zredukowanie poziomu otłuszczenia niesie za sobą jeszcze trudniejszy etap, jakim jest utrzymanie niskiego poziomu tłuszczu w organizmie.

Przyglądając się osobom odchudzającym, tylko około 10% osób podejmujących redukcję jest w stanie utrzymać wypracowaną sylwetkę. O czym należy pamiętać, gdy już pozbędziemy się nadmiaru kilogramów?

1. Ucz się na błędach

Nie bój się zmian, tylko dlatego, że czasem mogą okazać się  złe dla wyglądu sylwetki. Dzięki metodzie badania reakcji swojego ciała wypracujesz swój indywidualny sposób na szczupłą sylwetkę. Próby i porażki pozwalają na uzyskanie  wyjątkowego schematu, który w przyszłości może posłużyć nam za kompleksowe opracowanie indywidualnego sposobu na bycie fit. Brak zmian w diecie, kurczowe trzymanie się utartych schematów, sprawiać będzie, że nie zawsze trafimy z takimi rozwiązaniami, które pozwolą naszej sylwetce zyskać na wyglądzie. Osoby, którym udaje się utrzymać wagę, znają swój własny sposób na sukces, który pozwala kontrolować ilość magazynowanego tłuszczu w organizmie.

2. Jedz śniadanie

Okazuje się, że większość osób, która utrzymuje prawidłową wagę, jada śniadania. Jedzenie śniadania zostało powiązane z większym wydatkiem energetycznym w ciągu dnia. Osoby jedzące pierwszy posiłek wcześnie rano, przed wyjściem do szkoły/pracy, są predysponowane do większej aktywności ruchowej. Oznacza to, że jedząc śniadanie będziesz miał większą  ochotę na   bycie aktywnym  w ciągu dnia.

3. Nie korzystaj z posiłków oszukanych, cheat meal

Słusznie odchodzi się od koncepcji posiłków oszukanych, które tak do końca nie mają potwierdzenia w nauce. Korzystający z tej formy odstępstwa od diety, po spożyciu posiłku oszukanego często czują się zwolnione z obowiązku trzymania diety i pozwalają sobie na więcej, niż planowali zjeść. Niektórzy naukowcy zwracają nawet uwagę na fakt, że wykorzystanie w tych przypadkach  fast foodów   może być powiązane z wygenerowaniem nałogu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.