Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Banalnie prosty sposób na to, by schudnąć

Odchudzanie w obiegowym ujęciu wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, koniecznością wykonywania ciężkich treningów i spędzaniem znacznych ilości czasu w kuchni. W niniejszym poradniku nie będę się zajmować kwestią rozpatrywania czy tego typu założenia są słuszne czy nie, a w zamian podam prostą i skuteczną receptę na to jak pozbyć się kilku kilogramów bez konieczności wprowadzania jakiś rewolucyjnych zmian w składzie jakościowym i ilościowym posiłków, a nawet – bez konieczności dokładania kolejnych sesji treningowych. Na czym ów sekretny sposób polega?

Wodny roztwór cukru

Zastanawiało Cię kiedyś ile energii dostarczasz w postaci płynów? Nie? To pora dokonać skrupulatnego rozrachunku. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że w populacjach państw zachodnich nawet co trzecia spożywana kilokaloria pochodzi właśnie z napojów takich jak cola, energetyki, soki owocowe, drinki i innych. Oznacza to, że osoba dostarczająca 2000kcal w postaci konwencjonalnych posiłków dodatkowy 1000kcal przyjmuje w formie płynnej. Najgorsze w tym w wszystkim jest fakt, iż mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę z istnienia takiej zależności!

Czy wiesz, co pijesz?

Litrowa butelka coli to około pół szklanki cukru (ok. 100g), karton soku pomarańczowego – dokładnie tyle samo. Puszka napoju energetycznego to dodatkowe osiem łyżeczek tego przysmaku (30 – 35g w 250ml). Dodajmy do tego jeszcze jogurt pitny owocowy kolejne (35 – 40g węglowodanów) i posłodzoną dwiema łyżeczkami herbatę i małą kawę. Efekt? Niemal półtora szklanki cukru, czyli prawie 1200kcal. Oczywiście przykład ten jest przerysowany, nie wszyscy bowiem spożywają takie ilości przesłodzonych płynów, ale sytuacje takie wcale nie należą do rzadkości.

Bezkaloryczne napoje odchudzają

Badania naukowe wskazują, że poprzez zmniejszenie spożycia kalorycznych napojów możemy doprowadzić do wyraźnego spadku masy ciała. W eksperymencie przeprowadzonym przez naukowców z University of North Carolina w Chapel Hill, w którym wzięło udział 318 osób z nadwagą, wykazano, że zastąpienie słodzonych napojów bezcukrową colą i wodą powodowało satysfakcjonujący ubytek poziomu tkanki tłuszczowej pomimo tego, że nie zmienili oni w żaden sposób swojego trybu życia i diety. Jedyną zmianą była korekta dotycząca spożywanych płynów!

Wnioski

Jeśli chcesz w sposób nieuciążliwy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów naucz się pić wodę i inne bezkaloryczne płyny zamiast przesłodzonych napojów. Pamiętaj, że nie tylko kolorowe wynalazki typu cola czy tzw. energetyki są źródłem cukrów, ale również stuprocentowe soki owocowe i pitne przetwory mleczne takie jak jogurty owocowe. Jeśli masz problem z tym by pić „samą wodę” kombinuj z dodatkami takimi jak świeżo wyciśnięty sok z cytryny, cynamon, nie bój się też dodawać bezkalorycznych słodzików zwłaszcza takich jak stewia czy tagatoza. Wbrew krążącym plotkom, nawet syntetyczne substancje słodzące są zdrowsze i bezpieczniejsze od rafinowanych cukrów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.