Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy akupunktura może pomóc schudnąć?

Czy akupunktura może pomóc schudnąć?
Choć akupunktura może dla niektórych brzmieć jak rytuał szamana, to ma ona wielu zwolenników i jest coraz popularniejsza. Słynie z leczenia różnych dolegliwości bólowych i emocjonalnych. Czy akupunktura może też pomóc schudnąć?

Jak działa akupunktura?

Według National Center for Complementary and Integrative Health akupunktura działa poprzez stymulację określonych miejsc na ciele. Większość sesji polega na nakłuwaniu skóry za pomocą bardzo cienkich igieł, ale czasami zamiast tego stosowana jest stymulacja elektryczna.

Fani twierdzą, że kiedy akupunktura stymuluje przepływ energii w organizmie, dzieje się kilka rzeczy:

  • Twój metabolizm przyspiesza
  • Twój apetyt się zmniejsza
  • Czujesz się bardziej zen, czyli spokojny i zrównoważony

Według starożytnej medycyny chińskiej organizm traci równowagę, gdy niektóre narządy nie działają prawidłowo. Brak równowagi może się przyczynić do przybierania na wadze.

Akupunktura wykonywana w celu odchudzania skupia się na takich narządach jak nerki, tarczyca, wątroba, a także na układzie hormonalnym. Akupunktura ma na celu przywrócenie sprawnego ich działania, co ma pomóc w utracie wagi.

Ile potrzeba sesji?

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do akupunktury lub utraty wagi. Zwykle jednak potrzeba sporej ilości zabiegów, nawet kilka w tygodniu, przez 6-8 tygodni. Twój plan będzie się różnić w zależności od specjalisty, do którego się udasz. Najczęściej liczy się nastawienie, czyli siła pozytywnego myślenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie tylko przy akupunkturze ważne jest pozytywne nastawienie. Wiele osób z otyłością ma bardzo negatywny stosunek wobec siebie i przez to nie potrafią schudnąć. 

Podsumowanie

Nie ma zbyt wielu wiarygodnych badań, które by wyraźnie wskazały, że akupunktura pomaga w odchudzaniu. Dużo zależy od naszego nastawienia, jeśli mocno wierzymy, że zabiegi te wprowadzają w nasze życie i zdrowie więcej harmonii, wówczas prawdopodobne jest, że łatwiej będzie nam osiągać cele sylwetkowe. Oczywiście nie można zapominać, że wciąż istotna jest dieta oraz trening. Akupunktura może być jedynie ich uzupełnieniem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.