Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy warto korzystać z cateringów dietetycznych?

W ciągu ostatnich lat coraz większą popularnością cieszą się cateringi dietetyczne. Można wręcz powiedzieć, że popularność i zapotrzebowanie na nie jest tak duże, że nowe firmy oferujące takie usługi rosną jak grzyby po deszczu. Czy warto z nich korzystać? Jakie wiążą się z tym zalety i wady?

Cateringi dietetyczne oferują świeże, zdrowe i zbilansowane posiłki dostarczane każdego dnia do naszego domu. Oferta jest rozległa. W gąszczu powstających firm znajdziemy takie, na które warto zwrócić uwagę, a także i takie, które wydają się mniej ciekawe i rzetelne.

Zazwyczaj do wyboru mamy diety o różnej kaloryczności, ostatnimi czasy popularne stały się również diety wykluczające nabiał i/lub gluten.

Zacznijmy od części najbardziej przyjemniej, czyli związanej z korzyściami, jakie wiążą się z korzystaniem z usług firm cateringowych.

Największą zaletą korzystania z cateringu jest oszczędność czasu! Nie trzeba jechać na zakupy, gotować, planować. Wszystko gotowe, zostaje dostarczone do naszego domu. Wystarczy odgrzać i zjeść. Wiele z nas mimo wszystko lubi gotować, jednak przyjemnie jest, jeśli czasem robi to ktoś za nas, a my możemy albo odpocząć, albo znaleźć więcej czasu na pracę/trening.

Dużo łatwiej jest również zachować regularność spożywania posiłków. Zwykle, gdy wszystko musimy sami ugotować, jesteśmy zapracowani, zabiegani. Nie mamy czasu by przygotować sobie w ciągu dnia kilka posiłków.

Często wówczas sięgamy po przekąski, słodycze, cokolwiek co znajdzie się pod ręką. Catering daje nam większą szansę na jedzenie pożywnych posiłków i niepodjadanie.

Często, gdy sami bierzemy się za przygotowywanie pojemników z jedzeniem, codziennie znajduje się w nich niemalże to samo. Korzystanie z przygotowanych dla nas posiłków zapewnia nam większą różnorodność w menu.

Jeśli nie mamy głowy do bilansowania posiłków, nie znamy się na tym, nie mamy na to czasu, to z pewnością gotowe menu będzie lepiej zbilansowane. Zazwyczaj nad bilansowaniem posiłków czuwają bowiem dietetycy.

Gdy wszystko otrzymujemy gotowe, ogranicza się nasza możliwość wymyślania przeróżnych wymówek, z powodu których nie jemy posiłków lub spożywamy byle co.

Cateringi dietetyczne to jednak nie same plusy. Wiążą się z nimi również pewnie minusy.

Największym i prawdopodobnie najczęściej wymienianym są koszty. Rzeczywiście korzystanie z usług firm cateringowych nie należy do najtańszych. Aczkolwiek przy umowach miesięcznych bardzo często koszty są umiarkowane i nie przekraczają znacznie kosztów, jakie ponosimy samodzielnie, a przecież oszczędzamy czas. Dla osób, które dużo pracują, czas to pieniądz. Dla takich osób catering to rozwiązanie idealne.

Kolejnym minusem może być brak idealnej kontroli nad kalorycznością i rozkładem makroskładników w diecie. Należy sobie jednak zadać pytanie czy dla przeciętnego Kowalskiego, ma to większe znaczenie. 20g węglowodanów więcej czy mniej, nie zrobi większości z nas różnicy.

Należy liczyć się z tym, że nie zawsze musimy mieć chęć na to, co akurat dostaniemy.

Posiłki mogą być doprawione nie tak jak lubimy. Takie rzeczy należy jednak po prostu zgłaszać i firma cateringowa powinna to uwzględnić.

Osobiście nieco przeraża mnie ilość plastiku, jaka codziennie znajduje się w każdej paczce, mam tutaj na myśli względy ekologiczne.

Nie ulega wątpliwości, że posiłki przygotowane na bieżąco są zawsze smaczniejsze niż odgrzewane. Jednak nie oszukujmy się, jeśli jemy 4-5 posiłków dziennie, mało kto z nas jest w stanie przygotować każdy z nich na bieżąco. Wychodzi na to, że nawet jeśli gotujemy samodzielnie i tak przynajmniej część posiłków odgrzewamy.

W takim wypadku ciekawą opcją jest wybór przykładowo 2 lub 3 z 4/5 posiłków. Śniadanie i kolację przygotowujemy wówczas samodzielnie.

Obserwując rynek, można zauważyć, że cateringi poszły bardzo mocno do przodu i oferują o wiele lepszą jakość, niż jeszcze kilka lat temu.

Wydają się być świetnym rozwiązaniem (raczej doraźnym niż stałym) dla osób zapracowanych, leniwych!!! oraz niezorganizowanych. Cateringi dietetyczne wydają się być idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla singli, którzy sporo pracują. Dużo bardziej opłacalne jest gotowanie dla całej rodziny w domu niż dla jednej osoby.

Jak wiadomo, to nie trening jest najtrudniejszą częścią, a właśnie DIETA! Jeśli sami nie potrafimy o nią zadbać, możemy wypróbować ofertę cateringową. Pamiętając o jej wszystkich wadach i zaletach.

 

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.