Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Mam mało czasu! Jak przygotować dietę dla zapracowanych?

Mam mało czasu! Jak przygotować dietę dla zapracowanych?
Wstajesz wcześnie rano, bierzesz szybki prysznic, wypijasz w pośpiechu kawę i lecisz do pracy lub na uczelnie, gdzie spędzasz nieraz większość dnia, wracasz do domu i nie masz ani czasu, ani siły na dietę? Wiedz, że nie jesteś sam. Z podobnym problemem boryka się większość społeczeństwa, a jednak są osoby, które potrafią się odnaleźć we współczesnych realiach i niezależnie od tego, jaki zawód wykonują są w stanie zadbać o dietę i kondycję fizyczną. Jeżeli uważasz, że w Twoim wypadku jest to nie niemożliwe to wiedz, że najprawdopodobniej jesteś w ogromnym błędzie.

Zmień percepcję

Zapewne spotkałeś się z takim stwierdzeniem, że „wszystko rodzi się w głowie”. Jak będziesz sobie wmawiać, że nie potrafisz, nie dasz rady, nie umiesz – to tak właśnie będzie w praktyce. Pamiętaj, że żeby coś w życiu zmienić musisz mieć motywacje – im będzie ona silniejsza, tym szybciej znajdą się sposoby na osiągnięcie celu.

Odrzuć stereotypy

Wiele osób postrzega dietę stereotypowo: sześć posiłków dziennie, pół dnia zmarnowanego w kuchni, bieganie do pracy z pojemnikami z ryżem i gotowanym kurczakiem i zajadanie się nim w kółko regularnie co trzy godziny. Tymczasem zdrowa, zbilansowana dieta może składać się np. z dwóch głównych posiłków i jednej-dwóch przekąsek w postaci gotowych do spożycia produktów (owoce, orzechy, fermentowane napoje mleczne).

Zacznij od dziś

Najlepszym sposobem, by się przekonać czy coś jest możliwe, jest wdrożenie tego w życie. Przy czym odkładanie terminu rozpoczęcia wprowadzanie zmian na bliżej nieokreślone „jutro” nie jest dobrym rozwiązaniem. Nadaj priorytet temu przedsięwzięciu

Potrzebujesz godziny

Żeby przygotować wszystkie posiłki w ciągu dnia, potrzebujesz około godziny lub mniej – gdy nabierzesz już wprawy. Pomyśl: jedna godzina w ciągu dnia jest w stanie zmienić Twoje życie i sprawić, że coś, co było do tej pory nierealne – stanie się możliwe. Zmieniając sposób odżywiania możesz zyskać nie tylko lepszą sylwetkę, ale poprawić swoją kondycję umysłową i wydajność w pracy.

Nie rezygnuj z przyjemności

Jeżeli czasem zdarzy się tak, że uznasz, iż jeśli nie zjesz batonika czy kawałka pizzy to zwariujesz – to wiedz, że jak pozwolisz sobie na mały skok w bok raz na jakiś czas, to nic wielkiego się nie stanie. Nie oznacza to jednak, że masz kumulować słodycze i fast food’y w domu na zapas. Jak w Twojej szafce znajdzie się paczka ciastek na „wszelki wypadek” to zjesz je jeszcze dziś wieczór.

Podsumowanie

Nawet osoby bardzo zapracowane są w stanie zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Potrzebna ku temu jest przemyślana strategia i odrobina silnej woli.

Jeśli odpowiada Ci ten model żywieniowy i chciałbyś go wypróbować, nasi dietetycy dopasują go do Twoich potrzeb i celu, żeby przynosił Ci jak najwięcej zdrowia i jak najlepsze efekty w redukcji tkanki tłuszczowej lub w przyroście masy mięśniowej.
 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą autorską dietą przygotowaną przez znakomitych dietetyków: https://potreningu.pl/plany/dieta-dla-zapracowanych

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.