Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta Montignac

Ocena dietetyka: ten model żywieniowy cieszył się sporą popularnością w czasach, gdy indeks gliekmiczny (czyli informacja mówiąca o wpływie danego pokarmu na poziom glukozy we krwi) uznawany był za bardzo ważny czynnik wartościujący jakość żywności. Faktycznie bazowanie na produktach żywnościowych o niskim IG wydaje się dość sensownym rozwiązaniem, choć nie koniecznie akurat ze względu na realne przełożenie pomiędzy tym wskaźnikiem a tempem utraty masy ciała, co faktem iż produkty o niskim IG są też zazwyczaj mniej przetworzone technologicznie i bardziej zasobne w prozdrowotnie działające substancje.

Niestety sam indeks glikemiczny okazał się być wskaźnikiem istotnym głownie dla diabetyków, w wypadku osób zdrowych – wydaje się trochę przereklamowany. Podobnie: zalecenie by niektórych produktów żywnościowych nie łączyć ze sobą jest pozbawione sensu. Innymi słowy dieta ta kładzie zbyt duży nacisk na kwestie które kluczowa nie są, pomija natomiast kilka innych ważnych aspektów.

Reasumując:choć można się w ten sposób odżywiać i potencjalnie – tracić na wadze, jest to jednak bardziej uzależnione od bilansu kalorycznego niż tego czy łączymy produkty białkowe z węglowodanowymi czy nie. Tak więc polecać należy raczej bardziej przemyślane i spójne koncepcje.

 

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.