Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta jogurtowa

Ocena dietetyka: fermentowane napoje mleczne stanowić mogą niezwykle wartościowy element diety, są bowiem źródłem łatwo przyswajalnego białka, wapnia, witamin z grupy „b” i żywych kultur bakteryjnych, które oprócz tego że korzystnie wpływają na stan zdrowia jelit, potencjalnie wspomagać mogą proces odchudzania. Z resztą odchudzający potencjał niskoprzetworzonych, fermentowanych przetworów mlecznych (bez dodatku cukru) potwierdzony został w wielu badaniach naukowych.

Niestety cała koncepcja diety jest typowa dla kolorowych diet typu „bananowa” czy „truskawkowa”. Poza tym dieta dopuszcza udział jogurtów owocowych, które nafaszerowane są cukrem i innymi dodatkami (aromaty, barwniki) – ich spożycie z pewnością nie przyczyni się do poprawy estetyki sylwetki. Poza tym tak wysoki udział nabiału jak w tej diecie może okazać się po prostu niezdrowy zwłaszcza w przypadku osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Reasumując: podobnie jak odradzać należy diety „bananowe”, „ryżowe”, czy „jagodowe” tak i dieta „jogurtowa” nie jest warta zachodu. Choć hipotetycznie pewien spadek masy ciała może nastąpić, to cała koncepcja tego modelu żywieniowego w ogóle nie jest do tego potrzebna. Lepszą alternatywą jest dieta zbilansowana.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.