Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta odmładzająca Hausera

Diety okiem dietetyka: Dieta odmładzająca Hausera
Ocena dietetyka: istnieje wiele kontrowersji wokół założeń tej diety. Tak naprawdę na polskich stronach internetowych spotkać można się z rozmaitymi jej modyfikacjami. Dieta w oryginale zakładała indywidualizację zaleceń, zgodnie z typem metabolicznym, a raczej tym, w jaki sposób dana jednostka pozyskuje energię z pożywienia. Autor wymyślił dość kolorową koncepcję, zgodnie z którą podzielił i przyrównał ludzi do określonych gatunków zwierząt i na tej podstawie stworzył żywieniowe zalecenia, dotyczące odpowiedniego spożycia białka, tłuszczu i węglowodanów.

W praktyce przyjęła się uproszczona wersja tej diety w wariancie „odmładzającym”, oparta na wysokim udziale warzyw i owoców.

Niestety trudno zgodzić się z koncepcją, zgodnie z którą opieranie swojego menu głównie na owocach i warzywach jest „odmładzające”. Przedstawione tutaj menu akurat jest i tak dość dobrze zbilansowane w porównaniu z wieloma wariantami tej diety krążącymi po sieci. Daleko mu jednak do ideału.

Reasumując: dieta ze względu na dość niską kaloryczność, zwłaszcza w wypadku osób aktywnych fizycznie, nie jest polecana. Spadek masy ciała nią wywołany może zostać szybo skompensowany z nawiązką, po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych. Bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki i utrzymanie osiągniętego efektu w postaci obniżonej masy ciała jest konsekwentna i trwała modyfikacja nawyków żywieniowych, a nie stosowanie tego typu „chwilowych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety