Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta odmładzająca Hausera

Diety okiem dietetyka: Dieta odmładzająca Hausera
Ocena dietetyka: istnieje wiele kontrowersji wokół założeń tej diety. Tak naprawdę na polskich stronach internetowych spotkać można się z rozmaitymi jej modyfikacjami. Dieta w oryginale zakładała indywidualizację zaleceń, zgodnie z typem metabolicznym, a raczej tym, w jaki sposób dana jednostka pozyskuje energię z pożywienia. Autor wymyślił dość kolorową koncepcję, zgodnie z którą podzielił i przyrównał ludzi do określonych gatunków zwierząt i na tej podstawie stworzył żywieniowe zalecenia, dotyczące odpowiedniego spożycia białka, tłuszczu i węglowodanów.

W praktyce przyjęła się uproszczona wersja tej diety w wariancie „odmładzającym”, oparta na wysokim udziale warzyw i owoców.

Niestety trudno zgodzić się z koncepcją, zgodnie z którą opieranie swojego menu głównie na owocach i warzywach jest „odmładzające”. Przedstawione tutaj menu akurat jest i tak dość dobrze zbilansowane w porównaniu z wieloma wariantami tej diety krążącymi po sieci. Daleko mu jednak do ideału.

Reasumując: dieta ze względu na dość niską kaloryczność, zwłaszcza w wypadku osób aktywnych fizycznie, nie jest polecana. Spadek masy ciała nią wywołany może zostać szybo skompensowany z nawiązką, po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych. Bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki i utrzymanie osiągniętego efektu w postaci obniżonej masy ciała jest konsekwentna i trwała modyfikacja nawyków żywieniowych, a nie stosowanie tego typu „chwilowych” diet.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety