Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego lato to dobra pora na rozpoczęcie pracy nad estetyką sylwetki?

Pobyt na plaży weryfikuje dokładanie, kto przez ostanie miesiące dbał o sylwetkę i zdrowe odżywianie, a komu zabrakło czasu i sprzyjających okoliczności… Nie da się ukryć, iż estetyczna i wysportowana sylwetka robi wrażanie, nic więc dziwnego, iż może zainspirować innych do zadbania o własne ciało. Choć większość decyzji dotyczących redukcji tkanki tłuszczowej czy ogólnie rozumianej poprawy estetyki sylwetki podejmowana bywa na koniec roku, to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć działać już teraz. Okazuje się, iż lato to świetny czas na rozpoczęcie przygody ukierunkowanej na poprawę wyglądu i zdrowia. Oto dlaczego:

Sezonowe warzywa i owoce

Choć zdrowy i właściwie zbilansowany jadłospis uwzględnia wartościowe źródła protein, węglowodanów i tłuszczu, to niewątpliwie integralną jego częścią są warzywa i owoce. Oprócz tego, że z ich spożyciem wiąże się szereg korzyści zdrowotnych, wynikających z ich wartości odżywczej, to świeże warzywa a w szczególności owoce posiadają jeszcze jeden niebywały walor – ich smakowitość, soczysty i orzeźwiający smak skutecznie odwraca uwagę od niskojakościowych przekąsek, typu słodycze czy chipsy. Lato pod względem dostępności świeżych owoców i warzyw ma naprawdę wiele do zaoferowania – z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych. Szczególnie warte uwagi są truskawki, maliny, jagody, borówki, arbuzy i inne. Z warzyw polecane są wszelkie sezonowe, np. pomidory, sałaty, fasolka szparagowa, młode ziemniaki, ogórki, etc.

Ładniejsza pogoda- sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej

Gdy za oknem jest zimno i pada, to mamy najczęściej ochotę nie wychodzić z domu, zawinąć się w koc z paczką ulubionych ciastek i pilotem od telewizora. Tymczasem lato i piękna pogoda sprzyjają podejmowaniu aktywności fizycznej, również tej spontanicznej, niekoniecznie związanej ze sportem. A jak wiadomo ruch jest niezbędnym elementem wspomagającym pracę nad estetyką sylwetki. Poza tym wypróbować można formy aktywności niedostępne w innych porach roku – choćby pływanie w otwartym basenie.

Lepszy nastrój

Faktem potwierdzonym naukowo jest to, iż przyjemna pogoda wpływa pozytywnie na nastrój i samopoczucie, co na pewno będzie niezwykle ważne w przypadku pracy nad estetyką sylwetki. Pozytywne i konstruktywne nastawienie znacznie ułatwiają walkę z przeciwnościami, wpływają pozytywnie na motywację i zaangażowanie, zwiększają efektywność podejmowanych działań. Warto zatem wykorzystać letnią zwyżkę formy psychicznej do pracy nad niedoskonałościami własnego ciała.

Łatwiej zapanować nad apetytem

Wysokie temperatury powietrza mają pewien pozytywny aspekt związany z poprawą estetyki sylwetki, który doceniony winien być przede wszystkim przez osoby planujące redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Otóż zarówno wyniki badań, jak i obserwacje własne pokazują, iż upały pomagają kontrolować nawet nadmiernie rozbudzony apetyt. W związku z tym rzadziej obserwowane są napady żarłoczności, a przy odpowiednio ukierunkowanych zabiegach żywieniowych „przeżycie” w warunkach deficytu kalorycznego nie powinno stanowić problemu.

Podsumowanie

Tak naprawdę każda pora jest odpowiednia do tego, aby rozpocząć pracę nad estetyką sylwetki. Latem, oprócz tego, iż nie występują święta tradycyjnego objadania się (Wielkanoc i Boże Narodzenie) mamy do czynienia z szeregiem sprzyjających okoliczności, które można w prosty sposób wykorzystać by zwiększyć efektywność podjętych działań.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.