Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dodatkowe kilogramy po świętach

Każdego roku obiecujemy sobie, że tym razem w święta zachowamy zdrowy rozsądek i nie będziemy objadać się do granic możliwości, nie będziemy przygotowywać góry jedzenia i zadbamy o aktywne spędzanie czasu. Każdego roku jednak wiele osób ponownie kończy z bólem brzucha wywołanym przejedzeniem i dodatkowymi kilogramami na wadzie. Jak sobie z nimi radzić?

Najlepszym rozwiązaniem jest wyciągnąć wnioski i nie przejadać się podczas kolejnych świąt. Nie musimy odmawiać sobie wszelkich przyjemności i pilnować dokładnej diety w ciągu tych paru świątecznych dni.

Ważne by nie popadać ze skrajności w skrajność. Rygorystyczna dieta, na której odmawiamy sobie wszelkich przyjemności, przeplatana urodzinami, świętami, imprezami, które stanowią świetną okoliczność do popuszczenia pasa to błędne koło, które skutecznie przyprawia nas jedynie o frustrację.

  • Jeśli w święta nie potrafiłeś odmówić sobie przyjemności, a waga wskazuje kilka kilogramów na plusie — nie panikuj.
  • Po pierwsze musisz zdawać sobie sprawę, że w dużej mierze nadprogramowe kilogramy to zgromadzona woda. Po kilku dniach waga zacznie wracać do poprzedniego stanu.
  • Nie przerażaj się więc liczbą, ujrzaną na skali wagi.
  • Zachowaj spokój i nie rzucaj się na dietę cud, której zadaniem miałoby być pozbycie się nadprogramowego balastu.
  • Nie dojadaj przez kolejny tydzień pozostałości świątecznych potraw, w szczególności ciast i tłustych ciężki dań.
  • Wróć do swojej diety przedświątecznej. Nie ograniczaj nadmiernie jedzenia. Zadbaj o to, by dieta była zbilansowana, a także dostosowana do twoich preferencji. Nie popadaj w kolejną skrajność.
  • Zadbaj o aktywność fizyczną. Wróć na siłownię, zadbaj o spacery i czas spędzany na świeżym powietrzu.
  • Pamiętaj o spożywaniu dostatecznej ilości płynów, przede wszystkim w postaci zmineralizowanej wody.
  • Przeprowadzenie jednodniowego postu może być zasadne u osób zdrowych (przeciwwskazania dla osób z chorobami tarczycy, cukrzycą, dzieci oraz osób starszych).

Podsumowanie

Najlepszym pomysłem jest unikanie popadania w skrajności. Jeśli w święta nadmiernie się objadałeś, postaraj się nie panikować i nie przechodzić na oczyszczające diety cud. Wróć do zbilansowanego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, a waga wróci do normy.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.