Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jak schudnąć 2 kg?

Jak schudnąć 2 kg?
Przybyło Ci w ostatnim czasie trochę tkanki tłuszczowej i chcesz schudnąć? A może jesteś szczupłą osobą, ale Twoja waga ciągle się waha? Zastosowanie zdrowej diety, dobranej do Twojego zapotrzebowania energetycznego i zwiększenie aktywności fizycznej pozwoli Ci na uzyskanie wymarzonej masy ciała. Warto oddać się w ręce specjalistów, aby ta zmiana była trwała, nawet jeżeli chcesz schudnąć tylko 2 kg.

Jak schudnąć 2 kg bez efektu jo-jo?

Odchudzanie powinno wiązać się z obniżeniem zawartości tkanki tłuszczowej, dlatego warto je przeprowadzić w sposób spokojny, tracąc nie więcej niż 1 kg masy ciała na tydzień. Redukcja 2 kg masy ciała w czasie 1 tygodnia lub krótszym może wynikać z utraty wody, w mniejszym stopniu zaś ze spalania tłuszczu.

Jeśli chcesz trwale schudnąć, po utracie 2 kg wskazane jest stosowanie diety, która pozwoli na wyrobienie zdrowych nawyków. Dzięki naszym planom żywieniowym poznasz odpowiednie dla Ciebie wielkości posiłków, dowiesz się, jak je komponować, jakich produktów unikać, a jakie powinny stanowić podstawę codziennego menu. Wszystko to pomoże Ci w utrzymaniu pożądanej masy ciała bez efektu jo-jo.

Jak wygląda dieta dla osób chcących schudnąć 2 kg?

Przygotowując takie plany żywieniowe, skupiamy się na osiągnięciu kaloryczności pozwalającej na utratę 2 kg masy ciała. Każdy jadłospis ustalany jest indywidualnie na podstawie wypełnionego formularza. Sam decydujesz o liczbie posiłków w ciągu dnia. Jeżeli jakaś potrawa Ci nie odpowiada, możesz ją wymienić na inną. Praktyczna lista zakupów sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, czy o wszystkim pamiętasz.

Aktywność fizyczna a odchudzanie

Oprócz stosowania zdrowej diety o odpowiedniej kaloryczności ważnym elementem procesu odchudzania jest indywidualnie dobrany plan treningowy. Wprowadzenie do życia aktywności fizycznej przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i chroni mięśnie przed ich nadmiernym rozpadem. Ponadto aktywność korzystnie wpływa na skórę, pomaga w utrzymaniu jej jędrności i zwalcza cellulit.

W artykule mówimy o: Odchudzanie