Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jaki spalacz tłuszczu bez pobudzaczy i kofeiny? Cuts4ALL!

Jaki spalacz tłuszczu bez pobudzaczy i kofeiny? Cuts4ALL!
Tak, to możliwe! Poprawa sylwetki to nie jest prosty proces. Wymaga od nas m.in. dyscypliny np. w przestrzeganiu rygorów dietetycznych, walki z pokusami, aby nie sięgnąć po nadmiar łakoci, czy też dużej dawki cierpliwości.

Jeśli jest to proces rozłożony w czasie albo wymagana jest duża redukcja spożywanych kalorii, często łączy się to również z odczuciem zmęczenia, apatii i zniechęcenia. Wtedy wręcz odruchowo sięgamy po kolejną filiżankę kawy albo co chyba nawet częściej spotykane, po spalacz tłuszczu z zawartością kofeiny lub innych substancji pobudzających do działania. W końcu nie ma w tym nic złego, że chcemy sobie ułatwić to trudne zadanie. 

A co, jeśli nie chcę stosować kofeiny?

Faktycznie problem może pojawiać się wtedy, gdy źle tolerujemy substancje pobudzające albo wtedy, gdy przychodzi pora popołudniowa, a wiemy, że nie będziemy mogli, po przyjęciu kolejnej dawki kofeiny, spokojnie zasnąć. A przecież na dobrą sprawę praktycznie każdy z nas inaczej reaguje na spożycie kofeiny. Niektórzy mogą połknąć kapsułkę z kofeiną i po pół godziny iść spać, a inni będą wiercić się w łóżku przez pół nocy… Wszyscy jednak wiemy, jak ważny jest sen, zwłaszcza w okresie ograniczonego spożycia kalorii, gdy niezwykle ważne jest dbanie o każdą ilość odpoczynku.

Spalacz bez stymulantów, który działa także w nocy

Używając słynnego powiedzenia: „a co jeśli powiem Ci...”, że istnieją spalacze tłuszczu, które nie zawierają pobudzaczy... Zgadza się! Producenci suplementów diety zdają sobie doskonale sprawę, że nie każdy może skorzystać ze spalaczy tłuszczu, które zawierają składniki pobudzające. Przecież również takie osoby chcą ułatwić sobie redukcję tkanki tłuszczowej.

Jak wspomniałem już nieraz, dobry spalacz tłuszczu powinien działać wielokierunkowo, a jego składniki powinny mieć działanie uzupełniające. Podobna rzecz powinna mieć miejsce w przypadku spalacza tłuszczu bez pobudzaczy.  Oczywiście kierunek „pobudzenie” zostanie celowo wykluczony ze składu.

Przyjrzyjmy się zatem teraz, po jakie wybrane składniki może sięgać producent, aby przedstawić na rynek wartościowy spalacz tłuszczu bez pobudzaczy. 

L-karnityna

Nasz organizm wytwarza l-karnitynę z dwóch aminokwasów — metioniny oraz lizyny, dlatego warto upewnić się, że spożywamy wystarczającą ich ilość. Jest jeden z najdłużej stosowanych w suplementach diety składników, przeznaczonych do pomocy w redukcji tkanki tłuszczowej. 

Zielona herbata

Zielona herbata na całym świecie jest kojarzona ze szczupłą i zdrową sylwetką. Obecnie dostępne ekstrakty zawierają jedynie śladowe ilości kofeiny, więc idealnie sprawdzą się w spalaczu pozbawionym pobudzaczy.

Rośliny redukujące wodę podskórną

Jednak redukcja tkanki tłuszczowej to nie wszystko, aby móc prezentować idealną sylwetkę. Jak potwierdzają zawodnicy dyscyplin sylwetkowych, równie ważne jest pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Tutaj znakomicie sprawdzą się zioła przedstawione poniżej. 

Ekstrakt z pokrzywy i mniszka zwyczajnego

Obie te rośliny od wielu pokoleń cieszą się dużym uznaniem wtedy, gdy potrzeba zwiększyć ilość wydzielanego moczu. Są przy tym uznawane za bezpieczne, w porównaniu do środków farmakologicznych o tym samym zastosowaniu. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.