Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzanie a relacje z innymi ludźmi – ciekawe zależności

Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej oraz związana z nią poprawa estetyki sylwetki nie pozostają bez znaczenia dla relacji międzyludzkich. Satysfakcja z wymagającej i przynoszącej upragnione skutki pracy nad własnymi słabościami wiąże się ze wzrostem poczucia własnej atrakcyjności, dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Taka odmiana może mieć wpływ na kontakty z innymi ludźmi, jak się okazuje nie wszyscy będą „skakać z radości”, że udało Ci się osiągnąć sukces…

„I tak dopadnie Cię efekt jo-jo”

Analizy naukowców dotyczące reakcji rodziny, przyjaciół czy znajomych z pracy na ewidentną odmianę wyglądu danej osoby wskazują na pewną prawidłowość. Otóż okazuje się, iż pomyślne pozbycie się balastu wśród osób z najbliższego otoczenia wzbudza przede wszystkim zazdrość. Nie zawsze ma ona charakter patologiczny, równie dobrze może być motorem do działania – „bo skoro jemu się udało, to równie dobrze i mnie może się udać”. Niestety w skrajnych przypadkach, typowi zazdrośnicy, którzy własne kompleksy i zaniedbania próbują wyładować kosztem innych, deprecjonują osiągnięcia znajomych, zapowiadając okiem znawcy rychły i nieunikniony powrót utraconych kilogramów… Tego typu reakcje najlepiej „ucinać” z uśmiechem na twarzy, bez wdawania się w depresjonujące wywody…

Kropla drąży skałę

Decyzja o zmianie dotychczasowego sposobu odżywiania oraz wprowadzenie zdrowotnych rewolucji do dotychczasowego trybu życia zawsze wprowadza zamęt wśród ludzi z najbliższego otoczenia. Początkowo mało kto może wierzyć w skuteczność podjętych przez Ciebie działań – będą pojawiały się śmiechy, chichy i uszczypliwości. Jednak wytrwałość w działaniu i pierwsze widoczne gołym okiem efekty wzbudzą ciekawość a następnie zmotywują do naśladowania Twojego zachowania. Nic tak nie motywuje do działania jak sukcesy innych… Dodatkowo badania wskazują, że jeżeli w grupie znajomych znajduje się osoba dbająca o zdrowie i właściwe odżywianie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż „zarazi” ona swoim zdrowym trybem życia pozostałych. Jedzenie wspólnych posiłków z jednostką dbającą o właściwy dobór pokarmów, zwiększa prawdopodobieństwo sięgnięcia po coś wartościowego przez współbiesiadników .

Ciężka próba dla romantycznych związków?

Utrata zbędnych kilogramów jest zbawienna dla zdrowia i urody. Gdy dotyczy jednego z partnerów pozostających w związku, to niestety może przyczynić się do pogorszenia wzajemnych relacji… Zwłaszcza gdy partner również powinien zadbać o zdrowy styl życia i utratę zbędnych kilogramów. Doświadczenia pokazują, iż presja ze strony osoby, która odmieniła swój wygląd często prowadzi do napięcia, przykrych interakcji i ogólnego ochłodzenia wzajemnych stosunków. Kluczem do rozwiązania tego typu konfliktów jest pracowanie nad właściwą komunikacją oraz wypracowanie kompromisu. Tym bardziej, że utrata „wspólnych” zbędnych kilogramów pozytywnie wpływa na relacje partnerów – zarówno w sferze psychicznej i emocjonalnej, jak i fizycznej.

Podsumowanie

Redukowanie zbędnych kilogramów wiąże się nie tylko ze zmaganiem się z własnymi słabościami- to także umiejętność odnalezienia się w najbliższym otoczeniu. Po raz kolejny okazuje się, iż wsparcie bliskich osób w sposób pozytywny odbija się na skuteczności podjętych działań.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.