Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Odchudzanie a relacje z innymi ludźmi – ciekawe zależności

Odchudzanie a relacje z innymi ludźmi – ciekawe zależności
Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej oraz związana z nią poprawa estetyki sylwetki nie pozostają bez znaczenia dla relacji międzyludzkich. Satysfakcja z wymagającej i przynoszącej upragnione skutki pracy nad własnymi słabościami wiąże się ze wzrostem poczucia własnej atrakcyjności, dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Taka odmiana może mieć wpływ na kontakty z innymi ludźmi, jak się okazuje nie wszyscy będą „skakać z radości”, że udało Ci się osiągnąć sukces…

„I tak dopadnie Cię efekt jo-jo”

Analizy naukowców dotyczące reakcji rodziny, przyjaciół czy znajomych z pracy na ewidentną odmianę wyglądu danej osoby wskazują na pewną prawidłowość. Otóż okazuje się, iż pomyślne pozbycie się balastu wśród osób z najbliższego otoczenia wzbudza przede wszystkim zazdrość. Nie zawsze ma ona charakter patologiczny, równie dobrze może być motorem do działania – „bo skoro jemu się udało, to równie dobrze i mnie może się udać”. Niestety w skrajnych przypadkach, typowi zazdrośnicy, którzy własne kompleksy i zaniedbania próbują wyładować kosztem innych, deprecjonują osiągnięcia znajomych, zapowiadając okiem znawcy rychły i nieunikniony powrót utraconych kilogramów… Tego typu reakcje najlepiej „ucinać” z uśmiechem na twarzy, bez wdawania się w depresjonujące wywody…

Kropla drąży skałę

Decyzja o zmianie dotychczasowego sposobu odżywiania oraz wprowadzenie zdrowotnych rewolucji do dotychczasowego trybu życia zawsze wprowadza zamęt wśród ludzi z najbliższego otoczenia. Początkowo mało kto może wierzyć w skuteczność podjętych przez Ciebie działań – będą pojawiały się śmiechy, chichy i uszczypliwości. Jednak wytrwałość w działaniu i pierwsze widoczne gołym okiem efekty wzbudzą ciekawość a następnie zmotywują do naśladowania Twojego zachowania. Nic tak nie motywuje do działania jak sukcesy innych… Dodatkowo badania wskazują, że jeżeli w grupie znajomych znajduje się osoba dbająca o zdrowie i właściwe odżywianie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż „zarazi” ona swoim zdrowym trybem życia pozostałych. Jedzenie wspólnych posiłków z jednostką dbającą o właściwy dobór pokarmów, zwiększa prawdopodobieństwo sięgnięcia po coś wartościowego przez współbiesiadników .

Ciężka próba dla romantycznych związków?

Utrata zbędnych kilogramów jest zbawienna dla zdrowia i urody. Gdy dotyczy jednego z partnerów pozostających w związku, to niestety może przyczynić się do pogorszenia wzajemnych relacji… Zwłaszcza gdy partner również powinien zadbać o zdrowy styl życia i utratę zbędnych kilogramów. Doświadczenia pokazują, iż presja ze strony osoby, która odmieniła swój wygląd często prowadzi do napięcia, przykrych interakcji i ogólnego ochłodzenia wzajemnych stosunków. Kluczem do rozwiązania tego typu konfliktów jest pracowanie nad właściwą komunikacją oraz wypracowanie kompromisu. Tym bardziej, że utrata „wspólnych” zbędnych kilogramów pozytywnie wpływa na relacje partnerów – zarówno w sferze psychicznej i emocjonalnej, jak i fizycznej.

Podsumowanie

Redukowanie zbędnych kilogramów wiąże się nie tylko ze zmaganiem się z własnymi słabościami- to także umiejętność odnalezienia się w najbliższym otoczeniu. Po raz kolejny okazuje się, iż wsparcie bliskich osób w sposób pozytywny odbija się na skuteczności podjętych działań.

W artykule mówimy o: Odchudzanie