Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Preparaty wspomagające odchudzanie

Chociaż większość odżywek i suplementów diety dla osób aktywnych opisanych przez producentów jest w taki sposób, jakby wachlarz korzyści wynikający z ich zastosowania był w zasadzie nieograniczony, to w praktyce dokonać można podziału ze względu na skutki, jakich się można po ich użyciu spodziewać. Dokonanie takiej systematyzacji ma kilka istotnych walorów. Po pierwsze wiedząc, jakie działanie wykazują poszczególne preparaty łatwiej jest dobrać je pod określony cel i szybciej go uzyskać. Po drugie uniknąć można wielu pomyłek i rozczarowań związanych ze stosowaniem niewłaściwych preparatów.

Preparaty odchudzające

Stanowią w zasadzie jedną z najpopularniejszych kategorii środków stanowiących uzupełnienie diety i treningu. Odpowiednio dobrane są w stanie przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej, ułatwić utrzymanie dietetycznego reżimu, dodać energii i poprawić samopoczucie. Preparaty odchudzające dzielimy na kilka rodzajów, przy czym – co istotne – pozycje z poszczególnych kategorii można ze sobą łączyć w ramach jednej „kuracji”.

Spalacze tłuszczu

Czyli preparaty zawierające związki nasilające wydatkowanie energii związanej z produkcją ciepła w ustroju (kofeina, zielona herbata, gorzka pomarańcza, pieprz kajeński i inne). Spalacze tłuszczu charakteryzują się spektakularnym działaniem odchudzającym. Należy jednak pamiętać, że poszczególne preparaty z tej kategorii różnią się siłą działania. Osobom początkującym zdecydowanie poleca się wersje łagodniejsze. Spalacze tłuszczu powinny być stosowane cyklicznie.

Blokery apetytu

Czyli środki zawierające substancje hamujące uczucie głodu (błonnik, chrom, olej z orzechów sosny koreańskiej) i tym samym przyczyniające się do zmniejszenia ilości spożywanych pokarmów i ułatwiające odmawianie sobie niezdrowych przekąsek. Poleca się je osobom, które mają problemy z okiełznaniem wilczego apetytu. Preparaty te powinny być stosowane cyklicznie.

Lipotropiki, CLA i l-karnityna

Stanowią pewną alternatywę dla „spalaczy tłuszczu”, polecaną osobom, które nie mogą ich stosować (nadciśnienie, chora tarczyca), bądź też stanowiące uzupełnienie kuracji odchudzającej. Preparaty te wykazują także potencjał prozdrowotny, korzystnie wpływając na pracę układu nerwowego, pokarmowego czy układu krążenia. Mogą być stosowane w dłuższej perspektywie czasowej.

Zamienniki posiłków” (MRP)

Grupa odżywek w postaci koktajli lub batonów przeznaczona do stosowania jako alternatywa dla słodkich, niezdrowych przekąsek. Preparaty te są źródłem białka, błonnika, witamin a i nierzadko rozmaitych substancji usprawniających metabolizm. Do tej grupy teoretycznie można byłoby zaliczyć także odżywki białkowe, przy użyciu których można przygotować pyszne koktajle odchudzające (dodając owoców lub orzechów). Preparaty te mogą być stosowane w dłuższej perspektywie czasowej.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.