Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

ALLNUTRITION BCAA DRINK

ALLNUTRITION BCAA DRINK
Suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi jest dość często wykorzystywaną formą wsparcia organizmu, która ma na celu zabezpieczyć organizm przed działaniem intensywnego treningu, który to może przyczynić się do niepożądanych reakcji katabolicznych.

Głównie, suplement ma na celu więc zabezpieczyć nasz organizm przed rozpadem białek mięśniowych, co daje nam możliwość ochrony masy mięśniowej, zwłaszcza w okresie redukcji, gdzie mamy mniejszą podaż kalorii, a ryzyko energetycznych niedoborów jest większe.

Ważnym faktem jest to, że aminokwasy o budowie rozgałęzionej, metabolizowane są w tkance mięśniowej, co odzwierciedla się w kilku ciekawych właściwościach. Przede wszystkim BCAA pozwalają na efektywniejszą regenerację, obniżają poziom DOMS-ów, łagodząc dolegliwości bólowe, które występują po wysiłku. Oznacza to, że korzystanie z aminokwasów, może pozwolić nam na intensywniejsze i częstsze wysiłki. Jednak sama regeneracja i zabezpieczenie mięśni to nie wszystko. Wg. badań, BCAA wpływa również na aktywność układu nerwowego, niwelując zmęczenie i pozwalając na intensywniejszy trening. Co więcej, suplementacja aminokwasami, wpływa również na obniżenie poziomu kortyzolu, jak i podwyższenie poziomu testosteronu, co nie wymaga wyjaśnień, jak ważne jest to w świecie kulturystyki.

Przyglądając się ofercie rynkowej, zauważyć możemy, że BCAA jest jednym z popularniejszych suplementów, który sprzedawany jest w kilku formach. Głównie przeważają kapsułki, tabletki i proch. Jednak obecnie coraz bardziej popularne robi się korzystanie z wersji płynnych suplementów, takich jak napoje w puszkach. BCAA w formie drinku, jest to wersja smakowa aminokwasów, która gotowa jest do spożycia. Zazwyczaj, napoje tego typu nie odbiegają pod kątem składu od aminokwasów w innej formie, dostarczają również wysokiej jakości BCAA.

Ogromnym plusem produktu w formie gotowego płynu jest to, że jest to o wiele wygodniejsza opcja, niż korzystanie z formy tabletek, proszków, czy kapsułek, które zawsze musimy czymś popić lub rozrobić w wodzie i wypić, co czasem bywa kłopotliwe. Wożenie ze sobą szejkerów, pojemników ze suplementami, zamienić możemy na jeden produkt w formie smacznego napoju aminokwasowego, który po prostu otwieramy i wypijamy ze smakiem. Co więcej, BCAA zawarte w drinku tego typu, jest już w pełni rozpuszczone, co oszczędza nam czasu na to, aby czekać, aż proszek wykorzystywany w produkcie konwencjonalnym, rozpuścił się w wodzie.

BCAA w formie drinka, to również okazja do tego, aby wypić coś słodkiego, gdy mamy ochotę napić się słodzonego napoju prosto z lodówki. Smak BCAA pozwala na to, aby zaspokoić kubki smakowe, które domagają się słodyczy, a jednocześnie dostarczamy funkcjonalnego składnika, który wspiera nasz organizm. Zamiast kupować klasyczne energetyki, czy produkty izotoniczne w puszcze, zainwestujmy w produkt, pełniący szereg wyspecjalizowanych zadań, przyczyniając się do poprawy sportowej kondycji.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.