Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Sześciopak i suplementy

Sześciopak i suplementy
Chociaż, by uzyskać pożądaną masę ciała i wyglądać szczupło wystarczy po prostu się odżywiać i zadbać o regularną aktywność fizyczną, uzyskanie tzw. sześciopaka, czyli dobrze ukształtowanych i wyraźnie widocznych mięśni brzucha, zazwyczaj wymaga specjalnie zaprojektowanych zabiegów żywieniowych, treningowych i suplementacyjnych. Dobrze dobrany zestaw suplementów jest w stanie w sposób istotny zwiększyć efektywność naszych wysiłków ukierunkowanych na poprawę estetyki brzucha. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu kolorowych pudełek, etykietek i broszurek reklamowych, wybierając to co działa i jest naprawdę potrzebne?

Po pierwsze spal tłuszcz. Podstawą Twojego zestawu powinien być preparat zawierający składniki nasilające proces termogenezy, czyli produkcji ciepła i przyspieszające tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Dobry środek zawiera w skaldzie ekstrakty z zielonej herbaty, kofeinę, wyciąg z pieprzu czarnego, korzystnymi dodatkami są także kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, ekstrakty z zielonej kawy, yerba mate i herbaty czarnej. Spalacze tłuszczu różnią się między sobą siłą działania, na pierwszy raz warto sięgnąć po środek, który nie zawiera więcej niż 100mg kofeiny w porcji. Spalacz należy stosować codziennie, przy czym najważniejszą dawką jest ta przedtreningowa..

Polecany spalacz tłuszczu Olimp - Thermo Speed Extreme

Po drugie chroń mięśnie. W czasie stosowania niskokalorycznej diety organizm sięga do rezerw energetycznych zmagazynowanych m.in. w okolicy pasa. Niestety  pewien udział w procesach energetycznych biorą także aminokwasy, które „wyciągane” mogą być z mięśni szkieletowych. Innymi słowy odchudzanie może powodować redukcję tkanki mięśniowej. By temu zapobiec warto zastosować preparaty zawierające składniki o działaniu antykatabolicznym – czyli chroniące przed rozpadem mięśni. Wysoką skutecznością w tym zakresie charakteryzują się aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, czyli tzw. BCAA. Warto przyjąć 5 – 10g przed i po każdym treningu w celu zabezpieczenia przed katabolizmem.

BCAA SFD PURE BCAA

Po trzecie, białko i błonnik pomogą utrzymać apetyt w ryzach. Zakup odżywki proteinowej i preparatu błonnikowego pozwala z jednej strony na zmniejszenie uczucia głodu i apetytu na słodkie, a z drugiej mogą posłużyć do skomponowanie szybkiego, awaryjnego posiłku w momencie, w którym nie jest możliwe zjedzenie potrawy zaplanowanej w jadłospisie. Preparaty białkowe i błonnikowe można łączyć np. z owocami otrzymując pyszne i odżywcze, a niskokaloryczne koktajle odchudzające, lepsze niż tzw. „diety w proszku” dystrybuowane w sprzedaży bezpośredniej i na serwisach aukcyjnych.

Polecane białko SFD WPC protein plus
Polecany błonnik Trec - Dietary Fibre

Po czwarte, uzupełnij dietę. Diety niskokaloryczne ubogie są często w składniki o charakterze nieenergetycznym, takie jak witaminy, niektóre pierwiastki, wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Preparat witaminowo-mineralny oraz  suplement zawierający olej rybi zasobny w tłuszcze z rodziny omega 3 mogą okazać się bardzo pomocne. Warto wiedzieć, że niedobory witamin, makro i mikroelementów czy wspomnianych wyżej kwasów tłuszczowych mogą skutkować spowolnieniem metabolizmu i problemami ze spalaniem tkanki tłuszczowej.

Omega 3

Po piąte, nie ulegaj reklamie. Chociaż suplementy mogą wyraźnie przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i pomóc tym samym odsłonić Twój „sześciopak”, to nie należy zapominać, że stanowią one jedynie uzupełnienie, a nie zamiennik diety i treningu. Wiele osób niestety ulega przekonaniu, że stosowanie spalaczy tłuszczu zneutralizuje niekorzystny wpływ zjedzonego batona, ciasta, czy hamburgera, tymczasem jest to przekonanie wyjątkowo złudne.

Oczywiście przedstawiony tutaj zestaw suplementów, nie wyczerpuje w pełni tematu wspomagania wysiłków ukierunkowanych na uzyskanie pożądanego wyglądu brzucha. W ramach pracy nad „sześciopakiem” możliwe jest także zastosowanie preparatu keratynowego, przedtreningowego, argininy, beta alaniny i innych, jednak wyżej przedstawione propozycja obejmują komplet związków o sprawdzonym działaniu który dla zdecydowanej większości przypadków ma charakter kompletny. Jak widać w zestawieniu nie znalazły się też popularne herbatki odchudzające, l-karnityna czy CLA, powodem była niestety – niska skuteczność.