Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jakie treningi poprawią formę w łóżku?

Jakie treningi poprawią formę w łóżku?
Na dobry seks składa się wiele czynników. Intymność, pewność siebie, elastyczność, a nawet odrobina siły sprawiają, że przyjemność z seksu staje się dłuższa i lepiej odczuwalna. Niektóre z treningów bardziej niż inne wpływają na nasze życie seksualne i sprawiają, że mamy więcej pewności siebie, siły i sprawności, które pozwalają wspiąć się na wyższy poziom przyjemności.

Odpowiednie treningi mogą zapewnić określone korzyści dla sprawności seksualnej. Specjaliści z zakresu zdrowia mężczyzn twierdzą, że sprawność fizyczna jest kluczowym elementem poprawy zdrowia seksualnego, sprawności seksualnej, a nawet zwiększenia libido. Poniżej przedstawiamy pięć treningów, które według specjalistów są najlepszymi treningami zwiększającymi libido i sprawność w łóżku.

Podnoszenie ciężarów, trening siłowy

Badania potwierdzają, że trening siłowy zwiększa wytwarzanie testosteronu, a to poprawia popęd seksualny i zwiększa ochotę na seks. Podnoszenie ciężarów dodatkowo zwiększa siłę, wytrzymałość i pewność siebie, co także przydaje się podczas łóżkowych igraszek.

Trening typu HIIT

HIIT to intensywne ćwiczenia o zmiennej intensywności, które wpływają na krążenie i są doskonałym sposobem na odstresowanie się! Będąc bardziej odprężonym i odstresowanym z pewnością będziesz miał spokojniejszą głowę, żeby skupić się na przyjemności z seksu!

Joga

Badanie opublikowane w 2010 roku przez Journal of Sexual Medicine wykazało, że praktyka jogi poprawia wszystkie funkcje seksualne u mężczyzn. Joga od wieków praktykowana jest w celu polepszenia jakości życia, także w kontekście seksualnym. Połączenie rozciągania, oddychania i wzmacniania ciała podczas ćwiczeń jogi sprawiają, że poprawia się przepływ tlenu i energii, także w okolicach narządów płciowych. Wraz z lepszym dotlenieniem ciała poprawia się libido, a bardziej elastyczne ciało i lepsza jakość oddechu zapewniają intensywniejsze doznania podczas stosunku i dłuższy, bardziej odczuwalny orgazm.

Pływanie

Pływanie to znakomity trening, który wpływa na naszą wytrzymałość i formę. Okazuje się, że pływanie także świetnie wpływa na nasze życie seksualne. Pływanie skutecznie wzmacnia mięśnie dna miednicy, przez co może zwiększyć doznania seksualne. W badaniu przeprowadzonym na Harvardzie, porównano sprawność seksualną regularnie pływających sześćdziesięciolatków z napływającymi czterdziestolatkami i okazało się, że ich sprawność w łóżku była porównywalna.

Ćwiczenia Kegla

Ćwiczenia mięśni kegla poprawiają jakość życia seksualnego zarówno kobiet, jak i doznań partnera. Ćwiczenia te mogą poprawić kontrolę podczas stosunku, ale także poprawiają przepływ krwi do narządów płciowych, zwiększając tym samym podniecenie i dając więcej przyjemności podczas stosunku.

Podsumowanie

Chcąc mieć satysfakcjonujące życie seksualne, warto popracować nad swoją formą i sylwetką. Wprowadź w swoje życie jedno z powyższych ćwiczeń lub trenuj je zamiennie i przekonaj się, o ile lepszy może być seks! Pamiętaj o systematyczności, ale także o dniach odpoczynku, ponieważ tracąc całą siłę na trening może zabraknąć Ci jej w łóżku.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.