Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Klub fitness – detale, które czynią różnicę

Wybierając miejsce ćwiczeń, zazwyczaj kierujemy się nie jednym, lecz mnóstwem czynników. Może to być jego odległość od miejsca zamieszkania czy też pracy, cena za karnet, fakt, że prowadzi w nim zajęcia ulubiony instruktor. Przyciągać może także najnowocześniejsze wyposażenie sal, to, że w szatniach znajdują się waciki i płyn do zmywania makijażu czy deska do prasowania, a po treningu otrzymuje się szejka proteinowego „for free”.

Oczywiście każdy z nas sam wybiera klub, kierując się własnym zarówno gustem, jak i specyfiką potrzeb, jednak – patrząc na zagadnienie obiektywnie – klub fitness powinien posiadać kilka cech, które działają na jego korzyść, odróżniając go od konkurencyjnych obiektów.

Kompetentni, doświadczenie oraz komunikatywni instruktorzy i trenerzy

Wyobraź sobie, że chcesz zapisać się do klubu fitness, nie masz pojęcia zarówno o sprzętach, które się w nim znajdują, nie wiesz, jak ich używać, czujesz się na sali ze sprzętem cardio i wolnym obciążeniem niczym dziecko we mgle. Niezbędna będzie wtedy pomoc fachowca.

Lub też zwizualizuj sobie inną sytuację – nie dość, że przychodzisz do klubu jako zupełny „żółtodziób”, to dodatkowo masz problemy natury zdrowotnej (np. uszkodzony staw kolanowy, bóle w odcinku lędźwiowym). Jeżeli będziesz miała niewielkie szczęście i napotkasz w klubie niezbyt kompetentną, nieposiadającą podstawowej wiedzy kadrę, to niestety może się to okazać fatalne w skutkach dla twojego zdrowia.

Czystość

Sprzęty w fitness klubie – zarówno te znajdujące się na siłowni jak i na sali fitness – wcale nie muszą być najnowsze, jednak zawsze powinny być czyste! Na salach powinny znajdować się płyny dezynfekujące oraz ręczniki papierowe, by móc wyczyścić sprzęt po użyciu. Oczywiście czystość pod prysznicami, w toaletach, przebieralniach to kwestia bezwzględna, gdyż – o czym wiele osób na co dzień nie pamięta – jej brak może odbić się na zdrowiu osób ćwiczących. Nieodpowiednio myte np. parkiety, maty, maszyny, piłki czy też kabiny prysznicowe są „doskonałymi” nośnikami m.in. grzybicy.

Klub fitness = miejsce przeznaczone do aktywności ruchowej

Podczas wybierania klubu z pewnością warto pamiętać, że jest to miejsce stworzone dla osób, które… - uwaga, bo to dla wielu może być zaskoczeniem – zostało stworzone, dla osób, które chcą spędzać czas wolny w sposób aktywny. Dla tych, którzy niekoniecznie mają ochotę realizować się w sporcie zawodowym, ale ruch, ćwiczenia, treningi – czyli szeroko pojęty sport i rekreacja. Z moich obserwacji wynika, że często zdarzają się persony, dla których ta funkcja klubu nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli chcesz się tylko polansować w nowym dresie, albo napisać kilka smsów jadąc najnowocześniejszym z nowoczesnych rowerkiem treningowych, to oczywiście masz do tego pełne prawo, ale miej świadomość, że może to zostać niekoniecznie pozytywnie odebrane przez innych klubowiczów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.