Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego warto biegać?

Dlaczego warto biegać?
Bieganie to dyscyplina, która ma korzystny wpływ dla naszego ciała i umysłu. Każdy, kto biega regularnie, powie, że to fantastyczna aktywność, która rozwija naszą wydolność i pozwala oczyścić umysł. Trochę innego zdania są osoby, które by chciały, ale nie mogą się zebrać, żeby wykonać ten pierwszy krok.

Rzadziej chorujesz

Osoby, które są aktywne, są bardziej odporne, dzięki czemu rzadziej chorują i odwiedzają lekarzy. Biegacze zachowują dłużej swoją sprawność i dzięki temu żyją dłużej i są zdrowsi.

Możesz jeść więcej węglowodanów

Nie chodzi o to, że bieganie ma Ci dać wymówkę do jedzenia większej ilości makaronów czy słodyczy. Jeśli chcesz kształtować swoją formę, nadal musisz dbać o odżywianie, a szczególnie o jakość produktów. Nie zmienia to jednak faktu, że trening biegaczy wymaga wsparcia energetycznego, a zwiększenie spożycia węglowodanów może poprawić wyniki sportowe.

Spalasz więcej kalorii

Nie ma wątpliwości, że bieganie spala sporo kalorii. Co więcej, możesz mieć na to duży wpływ, zmieniając prędkość lub teren, po którym biegasz.

Twoje kości stają się mocniejsze

Trening oporowy jest niesamowity, jeśli chodzi o wzmocnienie kości, ale bieganie ma także swoją moc. Wzmacnia ono mięśnie, które są pomijane w innych treningach, a ponadto zwiększa obecność markerów wzmacniania kości.

Zastrzyk energii

Jeśli czujesz się ospały, idź pobiegać, a zobaczysz, jak wzrośnie poziom Twojej energii i chęci do życia.

Wzmacniasz mięśnie środka (core)

Silne mięśnie środka to podstawa prawidłowej postawy i znaczne ułatwienie w codziennych czynnościach. Bieganie angażuje mięśnie brzucha, choć być może wcale tego nie czujesz.

Lepszy sen

Biegacze mają tendencje do dostosowywania się do ustalonych procedur snu, dzięki czemu mają lepszą wydajność. Dobra jakość snu, którą osiągają dzięki bieganiu, przekłada się na lepsze samopoczucie.

Mniej stresu

Aktywność fizyczna nie tylko obniża poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol. Okazuje się, że regularne bieganie może wprowadzić na stałe pewne zmiany do naszego umysłu, sprawiając, że jesteśmy spokojniejsi i bardziej odporni na stres.

Poprawa samooceny

Można śmiało powiedzieć, że bieganie jest narzędziem terapeutycznym. Osoby, które trenują regularnie (szczególnie na zewnątrz), polubiły widok natury, a po treningu wykazują wyższą samoocenę.

Możesz spędzać aktywnie czas ze swoim pupilem

Masz aktywnego pieska? Zabierz go ze sobą na trening biegowy. Jest to czas, w którym Ty wykonasz swój trening, a psiak będzie wniebowzięty, że ma okazję poszaleć na dworze i to jeszcze ze swoim ukochanym właścicielem.

Aktywność na każdą porę roku

Biegać można o każdej porze roku. Zimą wystarczy się odpowiednio ubrać i można śmiało pokonywać kolejne kilometry. A jeśli temperatura Cię odstrasza, możesz skorzystać z bieżni w klubie fitness.

Podsumowanie

Bieganie może wzmocnić serce, kości i mięśnie, a także poprawić wytrzymałość, a nawet polepszyć życie seksualne. Pomoże Ci pokochać siebie i swoje ciało, obniżyć poziom stresu, a także wejść w rytm tworzenia i realizacji różnych celów.

Być może bieganie wydaje się wyzwaniem, ale jest to dyscyplina, w której bardzo szybko notujemy postępy, zarówno kondycyjne, jak i wagowe.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.