Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jaką jogę wybrać?

Jaką jogę wybrać?
Niewiele osób wie, że istnieje wiele różnych form jogi. Być może byłeś nawet na zajęciach, które Ci się nie podobały, bo były za nudne i zbyt wolne, ale nie wiedziałeś, że joga ma wiele różnych form?

Joga cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju, w związku z tym powstaje coraz to więcej studiów jogi z różnymi zajęciami. Spośród wielu różnych praktyk jogi wybrałam 4 podstawowe, po to aby pokazać Ci, że joga ma wiele ciekawych odmian i na pewno wybierzesz coś dla siebie!

Hatha

Hatha to ogólny termin praktyki fizycznej jogi, aczkolwiek w krajach zachodnich przyjęło się, że Hatha joga jest podstawą wszystkich stylów jogi i odnosi się do praktyki łączącej asany (pozycje), pranajamę (oddech) i medytację. Podczas tego rodzaju jogi pozycje wykonuje się powoli i dokładnie, mocno skupiając się na oddechu i świadomości ciała, ale także na budowaniu siły i elastyczności. 

Hatha może być świetna dla początkujących i dla wszystkich chcących spokojniejszej formy zajęć.

Ashtanga

Ashtanga jest wymagającą praktyką jogi, gdzie dyscyplina i wytrwałość idą ze sobą w parze. Na zajęciach praktykuje się zawsze ten sam zestaw pozycji (asan) z możliwością progresji do bardziej wymagających sekwencji po opanowaniu pierwszych serii. Ashtanga skupia się na budowaniu siły, wytrzymałości oraz zaangażowaniu.

Ashtanga jest świetna dla osób sprawnych fizycznie, które lubią wysiłek oraz dyscyplinę. 

Vinyasa

Vinyasa joga w dużym stopniu bazuje na stylu Ashtangi, ale tutaj każde zajęcia różnią się od siebie, ponieważ  to nauczyciel indywidualnie dyktuje styl i tempo zajęć. Jedyną niezmienną częścią zajęć Vinyasy jest płynność przejść między pozycjami oraz synchronizacja z oddechem, która dodaje płynności oraz swobody praktyce, a także pozwala Ci  poczuć się w jedności ze swoim ciałem i duszą. Zajęciom często towarzyszy dobra muzyka. 

Vinyasa jest dla wszystkich osób, które kochają ruch, nie lubią rutyny oraz lubią się zmęczyć.

Yin

Yin joga jest statyczną formą jogi skupiającą się na rozciąganiu. Yin to taki jogowy stretching połączony z oddechem i swego rodzaju medytacją. Na tych zajęciach wykonuje się mniej pozycji, ale każdą podtrzymuje się minimum 3 minuty. Pozwala to wejść głębiej w pozycje, co mocno łączy się z umysłem, ponieważ długie utrzymywanie często niewygodnych pozycji pozwala nam rozluźnić głęboko trzymane napięcie i stres.

Aktywność i dieta to najlepsza profilaktyka zdrowia!

Pamiętaj, iż aktywność fizyczna i zdrowa dieta są głównymi elementami profilaktyki zdrowia. Jeśli nie wiesz jak zaplanować swoją aktywność fizyczną i zmienić sposób odżywiania, skorzystaj z porad naszych trenerów i dietetyków.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.